Црн петок

Погледнете ги денешните понуди (07)

Машини за кафе Philips

Ние сме порано една од најголемите компании во светот па, како би можело да биде поинаку, машините за кафе произведени од Philips не заостануваат далеку. Во рамките на различните опции наоѓаме повеќе основни машини, како на пр капе, машини за кафе со капсули или автоматски машини за еспресо.

Има многу Модели на апарати за кафе Philips што можеме да ги најдеме на пазарот, па затоа е од суштинско значење водич како овој што ни овозможува да ги знаеме главните карактеристики на секој од нив, најпродаваните во секој сегмент и препораките што треба да ги земеме предвид при купувањето. Ве покануваме да продолжите да читате.

Кафе-машини за капсули L'Or

Веројатно најпознат од брендот Philips да бидат неговите машини за кафе L'Or, кои си создадоа ниша на конкурентниот пазар со една доза. Повторно со неколку опции за вашите пијалоци, но двојно повеќе отколку што има двоен избор на чаши. Работи со капсули со две оптоварувања: L'Or Barista и L'Or Espresso. Притисокот што го има е 19 бари, значи зборуваме за многу висок квалитет.

Philips L'OR Barista LM8018/90

на L'OR капсули се уште еден од големите новитети на секторот, со кафе избрано за љубителите на доброто кафе. Philips има неколку модели за ваков тип на капсули како оваа.

Може да се подготви една или две шолји кафе истовремено, бидејќи ви овозможува да изберете двојна или две кратки. Исто така, можете да ги креирате и прилагодите вашите омилени рецепти од менито: рисрето, еспресо, лунго, капучино, лате макијато итн.

Неговата технологија автоматски ги детектира големината и видот на капсулата, бидејќи тоа е исто така компатибилен со L'OR Barista, L'OR Espresso и Nespresso. Вклучува дури и комплет за дегустација со 9 капсули што треба да ги пробате. 5 од нив се L'OR Barista Double Espresso, а уште 4 се L'OR еспресо.

Philips Express 8012/41

Овој лонец за кафе Капсули Philips L'OR Исто така дозволува едно или две полнења истовремено. Така можете да уживате во удобноста и вистинскиот вкус на кафе, со неговите 19 ленти за притисок како професионалците.

Неговиот пена за кафе е одличен додаток, за да можете да го направите тоа пена какво танго сакаш и ослободете ја таа карактеристична текстура, и во топли и во ладни рецепти.

Su послужавник за капење Може да се прилагоди за да одговара на големи чаши, чаши или мали чаши. Покрај тоа, има технологија за препознавање на типот на капсула.

Philips L'OR LM8014/60

Конечно, овој модел на Philips за L'OR капсули е уште една од најдобрите опции. Едноставен модел е да се подготви кафе со интензивен мирис и вкус на наједноставен начин.

со депозит на Капацитет од 1 литар, компактен дизајн, поддршка за чаши со големина до 12 cm, притисок од 19 бари за извлекување на максимумот од кафето и време на подготовка од само 30 секунди или 60 за две шолји.

Philips машини за кафе во една доза

Тоа е уште една од опциите што ви ги става на располагање кафематот Philips. Во овој случај, ви треба Senseo мешунки за кафе кои се специјално дизајнирани за овие модели на машини за кафе. Помеѓу неговите модели, имате можност да го изберете интензитетот за кратко или долго кафе. Од друга страна, ќе имате можност да го изберете вашиот омилен пијалок: од капучино до лате или ледено кафе. Тие имаат цевка низ која млекото ќе оди од тетрапакот до вашиот кафемат.

Philips SENSEO Оригинал

За оние кои претпочитаат машини за кафе со капсули, на Philips компатибилен со капсулите SENSEO тие се одлична опција.

Ви овозможува да користите капсула со вкусот што го сакате, подготвена за неколку секунди и да уживате во добар пијалок долга и мазна или со интензивна арома и кратка. Благодарение на технологијата Coffee Boost, целиот вкус е дополнителен и за неколку секунди ја имате водата на соодветна температура.

La Крем плус технологија Ќе остави добар слој крем на кафето, што ќе го направи многу повкусно. Треба само да се грижите дали ќе уживате, а ако заборавите да го исклучите, тоа ќе го направи само по себе за да заштеди енергија и безбедност...

Нов оригинал на Philips Senseo

Друга алтернатива за капсулите Senseo е овој друг Оригинален модел. Оваа машина за кафе на Philips го расплетува целиот вкус на компатибилните капсули благодарение на Coffee Boost технологија.

со Плус крем, ќе ја придружува таа непогрешлива арома и тело со одлична пена во кафето. Сите со најголема леснотија за користење благодарение на системот со еден допир, со едно копче.

Понатаму, тоаВлошките или капсулите со различни вкусови се без алуминиум.

Филипс Вива

Што се однесува до машината за кафе со капсули Senseo Viva, тоа е другиот препорачан модел на Philips. Тој е дизајниран да понуди 1 или 2 шолји кафе преку единствен систем за подготовка.

Технологијата Café Boost и Crema Plus ја нудат најдобрата арома и пена, со густа крема со златна боја. Исто така, ако користите различни видови чаши, има прилагодување на изливот.

Тоа е придружено со индикатор автоматско бигор и 100 капсули за кафе.

Суперавтоматски машини за кафе Philips

Тие носат и мелница и резервоар за млеко. Изберете ја температурата, аромата, степенот на мелење или количината на пена што ја сакате во конечниот резултат. Да се ​​биде автоматски, тие се едноставен гест, ќе имате многу попрофесионални резултати. Каде што сортите се речиси бескрајни.

Philips EP2220/10

на од најдобрите супер автомати од Philips EP2220/10, со неверојатен резултат благодарение на притисокот, температурата на водата и интегрираната мелница за зрна кафе.

Создава мека и кремаста млечна пена благодарение на пенарот што го вклучува. Ви овозможува да го прилагодите интензитетот, аромата и количината на млеко преку менито Мој избор на кафе.

Пациентот 5000 шолји квалитетно кафе благодарение на филтерот AquaClean без потреба од отстранување бигор. И со керамичка мелница која држи до 20.000 чаши без проблеми.

Philips EP3221/40

Овој другиот Филипс супер автоматски Има и вградена керамичка мелница. Еден од најдобрите типови на брусилки кои траат подолго од металните. Покрај тоа, ви овозможува да ги изберете најдобрите зрна кафе, без ограничувања за компатибилност.

Прилагодете го степенот на мелницата, интензитетот, количината на кафе и температурата од неговото изборно мени. Сè на многу едноставен начин.

вашата технологија Печат за мирис овозможува да се зачува уште повеќе аромата на зрната кафе. И технологијата на филтер AquaClean ви овозможува да приготвувате илјадници чаши без да се грижите за бигорот.

Philips Saeco PicoBaristo Deluxe

Моделот Saeco од Philips тоа е уште еден од најдобрите суперавтоматски апарати за кафе што можете да го користите. Не само што ви овозможува да подготвите еден вид пијалок, туку 13 видови.

Има пена за млеко за подготовка вкусни капучино, со можност за снимање на 4 персонализирани кориснички профили за вашите омилени рецепти.

Менито за избор ви овозможува изберете од 12 типа дебелина мелење зрна во неговата керамичка мелница, прилагодување на должината, 5 различни видови арома итн.

Машини за кафе капка по капка Philips

Тој е еден од најпознатите, основни и практични модели. Во нив кафето ќе го зачува одличниот вкус, но и интензивната арома. Тие имаат систем кој ќе зовријте ја водата повеќе од 90º, што ќе обезбеди подобар резултат во вкусот. Исто така во нив имате можност да го изберете интензитетот на неговата арома со едноставен гест преку ротационо копче. Во некои од неговите модели ќе го најдете термичкиот бокал и системот против капнување.

Philips HD7546 / 20

Во рамките на Машини за кафе капка по капка Philips, можете да го најдете овој модел со капацитет за 10-15 чаши. Апарат за кафе што дава интензивен вкус и арома што ја немате кај другите типови на апарати за кафе што може да одземе или додаде нијанси што вообичаено не ги сакаат одредени понежни непца.

Su термичка гарафа нерѓосувачкиот челик ќе го одржува кафето на добра температура подолго. И неговата паметна брава ќе ги зачува аромата и температурата повеќе од 2 часа.

Вклучува и систем автоматско исклучување и индикатор за нивото на водата во неговиот резервоар, за да бидете секогаш внимателни и воздухот да не влегува во цевките.

Филипс HD7435

Другиот модел на Philips од типот капка по капка е овој друг апарат за кафе. Машина за кафе со А-оценка енергетска ефикасност. Вклучува арома спирала така што дистрибуцијата е оптимална низ водата што минува низ филтерот.

Има систем против капнување со процесен прекинувач доколку е потребно. По 30 мин без употреба ќе се исклучи автоматски да се зачува.

LED-прекинувачот за напојување ќе покаже кога е вклучен, а неговиот резервоар и бокал се безбедни за миење садови. машина за миење садови.

Пред да купите машина за кафе Philips

капацитет на кафемат

Секогаш е нешто што мора да го поправиме пред да го преземеме чекорот. Точно е дека како општо правило, машините за кафе се движат во а капацитет литар или 1,8 или најмногу 2 литри. Затоа треба да обрнете внимание и добро да размислите кој сте дома и кафињата што обично ги подготвувате за да имаат референца.

Рачно или автоматски?

Во првите мора да бидеме посвесни за нив, но во автоматски, ќе притиснеме само неколку копчиња и процесот ќе се направи сам. Вистина е дека овие секогаш ни се допаѓаат повеќе од првите, но мора да имаме на ум дека тие имаат тенденција да ја подигнат нивната цена.

Сооднос употреба-цена

Бидејќи прашањето за квалитетот е загарантирано кога зборуваме за машина за кафе Philips. Затоа, во овој случај, мора да ја земеме предвид цената и употребата што ќе му ја дадеме. Бидејќи нема никаква корист да одиме за многу евтино ако сме доволно одгледувачи на кафе. Бидејќи можеби, тоа не ги исполнува нашите очекувања.

Најпродаваниот апарат за кафе Philips

Машини за кафе Philips L'Or Barista

Еден од најевтините и воедно најпродаваниот е Philips L'Or Barista. Зборувавме за тоа претходно и подготвувањето две шолји или долго кафе е секогаш удобна опција. Покрај тоа што може да го прилагодите вашето кафе и со притисок од 19 бари и капацитет од еден литар. Сето ова за а доста прифатлива цена, што го прави актуелна и совршена опција за повеќето одгледувачи на кафе.