Црн петок

Погледнете ги денешните понуди (07)

DeLonghi кафемати

Де'Лонги беше пионер во светот на машините за кафе и подготовките на најдобрите кафиња. Со модели за сите вкусови и различни карактеристики, тој е еден од најпродаваните и референца на пазарот.

Има повеќе од век традиција на својот грб, што значи дека измина долг пат додавајќи иновации и технологија, притоа секогаш задржувајќи го својот стил и добриот вкус. Подолу ќе ги разгледаме Модели на кафемат DeLonghi, за најпродаваните и препорачаните. Дали ќе ги пропуштите?

Кафе машини со капсули De'Longhi

De'Longhi Nespresso

Брендот е добро познат по своите Машини за кафе со капсули Неспресо. De'Longhi произведува компактни машини, со притисок од околу 19 бари и, како што знаеме, тие работат со оригинални Nespresso капсули. Да уживате и во персонализирани кафиња со непогрешливи вкусови.

Де'Лонги Долче-Густо

De'Longhi исто така создава модели компатибилни со Капсули Долче Густо, директна конкуренција на Nespresso. Овие капсули се со многу добар квалитет, но имаат голема предност во однос на Nespresso: со нив можете и подгответе чај, чоколадо и други топли и ладни пијалоци.

Суперавтоматски машини за кафе De'Longhi

Со вградена мелница за да се обезбеди арома на свежо мелено кафе, тие можат подгответе вкусни кафиња со притискање на копче. Тие презентираат висока технологија така што нивната употреба е што е можно поедноставна и со големи придобивки. Така и неговата цена се зголемува благо.

De'Longhi еспресо машини

Еден вид машина варете кафе како добрите, но дома. Прво треба да го изберете вкусот на меленото кафе како и интензитетот, го истурате во тенџерето и го ставате малку да се врти. Можете да додадете млечна пена за да создадете други пијалоци како капучино.

Електрични машини за кафе De'Longhi

електрична варијанта од саксиите за кафе познат и како мока или италијански. Тие се присутни во DeLonghi и работат со мелено кафе кое, благодарение на пареата од зовриената вода, ќе доведе до прилично интензивен пијалок, без да изгуби ни трошка од неговиот вкус.

Машини за кафе капка по капка De'Longhi

De'Longhi произведува модели на машини за кафе со филтер или исто така познати како капе, иако со некои автоматизирани варијанти. Од каде голем бокал е одговорен за собирање на целото кафе, кое може да се подготви за вкупно 10 шолји.

Најпродавани машини за кафе De'Longhi

DeLonghi Nespresso Inssia

Еден од најпродаваните меѓу сите кафемати DeLonghi е Неспресо Инисиа. Бидејќи се работи за машина со прилично прифатлива цена, која, од друга страна, ни овозможува да ја програмираме количината на кафе и има Термоблок систем за греење, што го прави да работи побрзо. Неговиот резервоар за вода е отстранлив и има капацитет од 0,8 литри и 19 бари.

De'Longhi ECP 33.21

на производител на кафе еспресо кој има литар капацитет и е наменет за употреба со мелено кафе или за еднократна доза. Има и две нивоа на пена и резервоар од 1,1 литар. Земајќи го предвид тоа неговата цена е околу 100 евра Тоа е речиси суштинско во нашиот дом.

ДеЛонги Дедика

Се допаѓа бидејќи е еден од најкомпактните модели, бидејќи е широк само околу 15 сантиметри. Можете да го користите и со мелено кафе и со кафе во една доза, а исто така да изберете помеѓу една или две шолји. На Термоблок систем како и испарувачот се други опции кои не можеме да ги оставиме зад себе. Единствениот недостаток се вибрациите што ги остава при правењето на кафето.

Не се пронајдени производи

DeLonghi автентично капучино

Станува збор за автоматска машина, со која можете да подготвите вкупно 8 различни кафиња. Но, без компликации, само со притискање на копче. Има LCD екран и неколку едноставни копчиња за да го направите вашиот избор. Иако капучиното е еден од омилените пијалоци за овој апарат за кафе, вистина е дека можете да уживате и во други кои содржат млеко како на пр. лате или макијато, меѓу другите. Вградува мелница, иако нејзиниот капацитет за вода е малку краток.

DeLonghi ECAM 22.110

Многу е едноставно, но со него можеме да направиме и различни креации. Има мелница, а исто така и контролен панел, од каде што ќе го направиме нашиот избор: една или две чаши, интензитет и големина. Можете да го користите со зрна кафе или мелено кафе и има а млеко пена.

Дали вреди брендот De'Longhi?

Изборот на брендот De'Longhi е синоним за квалитет и добар резултат. Со нив нема да треба да излегувате да пиете добро кафе, ќе го набавите дома, како што го подготвил добар бариста и со пената и вкусот што ви треба. Освен тоа, има други предности, како што е леснотијата со која ќе најдете се што ви треба во однос на додатоците, резервните делови, техничките иновации вклучени во неговите машини, издржливоста, дизајнот итн.