Црн петок

Погледнете ги денешните понуди (07)

Кафемати Solac

Solac е шпански бренд со повеќе од 100 години историја. Главно се занимава со производство на кафемати за капе, иако на пазарот влегоа и за рачни машини за еспресо. Понуди производи од средна класа по прилично конкурентна цена, што го прави совршена опција за оние кои не сакаат да инвестираат многу пари или бараат едноставен и издржлив апарат.

Solac неодамна се одлучи за асортиман на производи на попрофесионално ниво, така што можеме да најдеме и некои модели од повисока класа. Следно правиме а Анализа на најпродаваните машини за кафе Solac а ние ви помагаме да го изберете вашиот. Продолжете да читате.

Машини за кафе капка по капка Solac

Машините за кафе капка по капка имаат свои предности, како што е онаа на а повеќе чаши и многу едноставна елаборација, без многу опции за конфигурирање. Дизајниран е за поконвенционални луѓе и оттогаш тие се идеални за посети може да се направи голема количина кафе одеднаш, нешто што кај другите видови машини за кафе бара многу време.

Солац Стиљо

Почнавме со многу успешен апарат за кафе капка по капка во рамките на брендот. Брои со еден програмабилен тајмер што ќе ви овозможи да го подготвите кафето кога сакате. Има и ЛЕД контролна табла што го прави апаратот за кафе многу лесен за користење. Покрај тоа, неговиот капацитет е за вкупно 12 чаши, бидејќи има тегла од 1,5 литри. Работи само со мелено кафе, иако секогаш можете да го користите зрна кафе свежо мелено ако имате електрична мелница.

Solac Stillo е совршен за сите оние кои исто така уживаат во основно кафе секој ден. Покрај неговата цена, нејзината големина нè интересира и поради компактната завршница и високоотпорните материјали. И покрај ова, тој има а голем капацитет: повеќе од 12 чаши, што го прави совршен за целото семејство. Што повеќе вашите филтри се постојани и веќе нема да мораме да ги менуваме за класиците на хартија.

Рачни еспресо машини Solac

Опцијата на машина за еспресо ви овозможува да создадете нешто повеќе од едноставно кафе, бидејќи можеме приспособете го со додавање млеко, пена и други добрите да се разгледа. Овој тип на кафемат е наменет за оние кои подготовката на кафето е ритуал.

Solac еспресо 19 бар

Во овој случај одиме на а кафемат со пароброд и 19 барови што ќе направи конечниот резултат да има богат крем и поинтензивна арома. Неговиот капацитет е 1,25 литри. Со него можете истовремено да подготвите и едно и две кафиња во форма на капучино o лате макијато, или загрејте вода за инфузија. Има автоматско исклучување и послужавник за загревање на чашите.

Тоа е една од најдобрите опции во однос на квалитетот и цената На брендот. Меѓу неговите предности, истакнуваме дека е многу лесен за употреба, за оние кои сакаат кафемат со стил, но не премногу сложен. Исто така, има добра големина за да може да го поставите во кој било агол од кујната. Кога станува збор за чистење, тоа ни ја олеснува работата бидејќи неговите делови се отстранливи. Како недостаток, тоа може да биде неговата бучава, нешто што се случува со огромното мнозинство на овој тип на апарати за кафе и што не треба да биде проблем.

Солак Сквисита

Повторно имаме друга опција околу 100 евра и како што гледаме на фотографијата е најкомплетна. Има моќност од 1000 W, пумпа од 19 бари и испарувач. Има отстранлив резервоар од 1,2 литри и исто така, можете да го користите со мелено кафе и хартиени мешунки.

Иако има релативно ниска цена, сепак има повеќе професионални функции. Благодарение на филтрите кои пристигнуваат, можеме да направиме различни комбинации што се однесува до кафето. Верзијата на допир има екран на допир што многу го олеснува ракувањето. Многу е компактен и како недостаток некои мислења велат дека треба малку време за да се загрее неговата подготовка.

Солац Стило 19

Solac Stillo 19 е машина за кафе што е способна да произведе добар пијалок дури и ако условите за мелење зрна се различни. Исто така, нема да биде важно дали ќе го оставите непритиснато или дали ќе го направите притиснато. Има 3 филтри за 1 кафе и за 2 кафиња, како и единечна доза. Портафилтерот е дизајниран така што сите оние сорти на кафе без дополнителни додатоци.

Вклучува а испарувач од нерѓосувачки челик идеален за подготовка на капучино, млеко, или млечна пена за подготовка на други кремасти пијалоци. Неговиот резервоар за вода е отстранлив со капацитет од 1,2 литри. Вградува и индикатор за вода и автоматски ќе се исклучи доколку не се користи.

Суперавтоматски машини за кафе Solac

Solac има модел на суперавтоматска кафемат меѓу најпродаваните. Тој е неговиот најквалитетен производител на кафе, бидејќи, како што објаснивме овие машини ја вршат целата работа со притискање на едно копче: од мелење кафе до загревање вода, подготвување на рецептот што го избираме. Сè што треба да направите е да ја ставите чашата на своето место и за момент ќе го подготвиме пијалокот.

Автоматска кафемат Solac

Solac, исто така, има добар супер автоматска кафемат за тебе. Станува збор за модел со модерен и компактен дизајн. Со сад за 160 гр мелено кафе и отстранлив резервоар за вода со капацитет од 1,2 литри. Има екран на допир за лесно стартување и контрола. Неговиот ултра-брз систем прави кафе за само 40 секунди, а можете да изберете од 3 режими: еко, брз и стандарден.

Технологијата Thermoblock ја овозможува оваа брзина, со систем за пред-инфузија за интензивирање на аромата и вкусот на кафето. На MyCoffee систем ви овозможува да ги приспособите рецептите за еспресо, долги и најдобро кафе (омилени) кафе, приспособувајќи ги некои поставки. Неговото одржување и чистење се исто така лесни, бидејќи вклучува самочистење, фиока за капнување, автоматско/програмирачко исклучување и LED за одржување.

Млечна чоколада Solac: течен грејач

Вреди да се спомене овој производ произведен од Solac кој нема еквивалент на пазарот, бидејќи и покрај тоа што постојат бескрајни брендови кои производство на електрични котлиња практично е невозможно да се најде апарат кој ви овозможува да го загревате не само млекото, туку и чоколадото, супите, било што.

Овој производ има а Капацитет од 1 литар. Многу практичен додаток за загревање на сите видови течности: кафе, вода, млеко, чорби, чоколадо, инфузии итн. Нејзината внатрешна корпа е нелеплива и лесна за чистење. Процесот на загревање се изведува со скриен внатрешен отпор кој го продолжува неговиот век, со моќност од 400w. Неговиот антикрем филтер го избегнува овој слој доколку сте од оние на кои не им се допаѓа...