термос за кафе

Не би било првпат да се разбудиме подоцна од вообичаено, што значи дека повеќе не можеме да појадуваме како и обично. Значи, за да се забрзаат работите малку, ништо како земање термос со кафе на пат до работа. Ова е еден од многуте примери во секојдневниот живот во кој термос кафе може да биде неверојатно корисен, но има многу повеќе: ако излегувате на прошетка и ви треба чувајте го кафето на совршена температура, можете да прибегнете и кон термос.

Во прашање на термос ќе имаме а широк спектар на материјали, дизајни, па дури и затворачи. Поради оваа причина, секогаш е важно да размислуваме за употребата што ќе му ја дадеме и врз основа на тоа што сакаме да потрошиме. Има многу модели: кој да се избере? Еве избор на термос за кафе со најдобра вредност за парите.

Најдобриот термос

eeQiu Шолја за кафе за...
3.470 прегледи
eeQiu Шолја за кафе за...
 • ✔ Високо ефикасно зачувување на топлина: патувачка кригла eeQiu изработена од двослоен нерѓосувачки челик,...
 • ✔ 100% доказ за истекување: Нашата шолја за кафе го решава проблемот што кафето за носење може да се чува само на...
 • ✔ Практично и лесно ракување: 13oz Оптимален капацитет за пиење кафе, херметички затворање на отворот за пиење,...
 • ✔ Еко-пријателски за повеќекратна употреба: Патувачка шолја за кафе со двоен ѕид од нерѓосувачки челик без прсти, вакуумска изолација...
 • ✔ 1 eeQiu шолја за кафе = 1 изолирана шолја + 1 шолја кафе. Функцијата на термалната шолја и обликот на шолјата за кафе...
Шолја BLUETRENDS +...
 • ✅Одржувајте ја топлината во вашиот ритам: искусете ја ефикасноста на зачувување на топлината до 4-6 часа со нашата кригла...
 • ✅Без ограничувања, без протекување: Срушете ги бариерите со нашата 100% шолја за кафе отпорна на истекување, овозможувајќи ви да ја земете вашата...
 • ✅Ваш придружник без стрес: Со капацитет од 380мл, неговиот херметички дизајн ви дава удобност на...
 • ✅Одржливост во секоја голтка: Прифатете ја повторната употреба и почитувањето на животната средина со нашата шолја за кафе...
 • ✅ Повеќе од чаша: Тоа е изјава за стил и функционалност. Нашата шолја ги комбинира топлинските перформанси на кригла...
Џозеф Џозеф Сип, Куп...
2.710 прегледи
Џозеф Џозеф Сип, Куп...
 • Преклопната капа целосно го покрива изливот што го прави похигиенски
 • Херметички завртка капа
 • За повеќекратна употреба и без бисфенол А
 • Удобно за носење и нелизгачка рачка
 • Капацитет: 340 ml
Шолја за кафе Релота...
106 прегледи
Шолја за кафе Релота...
 • 【Висок квалитет】 Шолјата за кафе е изработена од нерѓосувачки челик 304, двослојна структура, која може подобро да ја задржи...
 • 【Долго време зачувување на топлина】 Шолјата за кафе има двослојна структура со силикон...
 • 【Против капе】 Шолјата за кафе има силно затворање и може да се протресе по желба без да капе на 360°
 • 【Мултифункционална】 Шолјата за кафе изгледа едноставно и елегантно, лесна за носење, погодна за различни пригоди и...
 • 【Спецификации на производот】 Капацитетот на шолјата за кафе е 380 ml, а бојата е сина.

Термос за кафе Милу

На Термос за кафе Милу тие се доста посебни и заслужуваат посебно споменување. На пазарот ќе ги најдете и термо-чаши, или термо-чаши, како и формат на термо шише, сите со непогрешлив надворешен дизајн кој речиси ги трансформира во украсни предмети.

Но не само убави производи, имаат и импресивни технички карактеристики во однос на топлинската изолација, правејќи кафето да трае подолго во споредба со некои други брендови. Значи, ако барате нешто елегантно, ефектно, иновативно и со добри резултати, термосот Milu е вашата опција.

Најдобриот термос од типот на кригла

Термо стакло QIMEI-SHOP

Започнуваме со термос кој има капацитет од 380 мл. Ќе ви ги одржува пијалоците топли околу 6 часа, а истото ќе го направи и со ладните. Е нерѓосувачки челик и двојна изолација. Има херметичко безбедносно копче за затворање, кое спречува било што да се истури. Дното му е изработено од силикон против лизгање и има совршена големина за транспортирање.

Термос за кафе Wilford & Sons

Стоиме порано еден од најпродаваните термоси на Амазон. Иако со повисока цена од претходната, тоа е совршена опција да одиме каде што сакаме. Во овој случај, неговата изолација е вакуум, што се преведува во одржување на температурата на топлото кафе четири часа, осум часа ако зборуваме за ладни пијалоци. Треба да се спомене дека неговиот капацитет е 360 ml. Е 100% херметички, со затворање со копчиња и силиконски финиш, изработен од нерѓосувачки челик и еколошки.

Термос 101509

Не е термос за употреба, но чаша за патување Мал по големина за да го носите вашиот топол или ладен пијалок и да го чувате подолго. Изработен е од нерѓосувачки челик, со елегантен дизајн и има капацитет од 0,47 ml, доволно за две добри чаши. Неговата големина го прави идеален за повеќето држачи за чаши за возила и има вградена чаша за сервирање, како и кука за закачување на кеси за инфузија како чај.

Емса патувачка кригла

Овој друг термос има многу впечатлив дизајн, со висококвалитетен резервоар од нерѓосувачки челик. Неговиот основата не се лизга и може да се мие во машина за садови. Областа за зафат е создадена во силикон со врежани букви. Вклучува затворање со брзо притискање, задржувајќи го студот 8 часа и топлината 4 часа. Погоден за конвенционални држачи за чаши за автомобил. Покрај тоа, има отстранлива чаша за да можете да ја носите со себе.

Милу стакло-термо

Термос чашата на Милу е а одлична опција ако барате мобилност. Тој е компактен и може да го носите каде и да ви треба без проблеми, како и компатибилен со држачите за чаши за возила. Тој е 100% херметички и отпорен на истекување, што е добро и за патување. Покрај тоа, ви овозможува подолго да ги одржувате пијалоците топли и ладни. Вклучува втор капак, а неговиот капацитет е 210 ml, односно приближно нормална чаша.

Животна приказна

термос Капацитет од 473 ml, со многу чуден дизајн кој имитира некои шолји за кафе на некои места за брза храна или во Старбуркс. Тој е 100% еколошки и може повторно да се користи. Тоа е идеално дополнување за вашите топли и ладни пијалоци за да ги чувате и да не и наштетувате на околината со пластика и други елементи. Покрај тоа, тој е антибактериски, не се лизга и хипоалергичен. Неговата природна топлинска изолација од плута е идеална и погодна дури и за средини со висока влажност.

Термо шолја Artlive

Модерен и едноставен дизајн. Идеална чаша за да го одржувате вашиот пијалок топол и ладен со часови без проблеми. Според производителот, може да издржи до 6 часа без промена на температурата на содржината. Изработен е од висококвалитетен и издржлив нерѓосувачки челик, без опасност од бактерии, без мирис, отпорен на истекување благодарение на капакот и без токсични производи како што е BPA.

Не се пронајдени производи

Термо шолја LanChuon

Оваа кригла-термос не е повеќе, тоа е реткост. Имитира објектив за фотоапарат, па ако сте страсни за фотографија, тоа ќе биде додаток кој ќе ви се допадне. Поточно, тоа е реплика на објективот Canon EF24-105mm f/4 IS USM. Изработен е од ABS материјал за храна, со гумена обвивка што не се лизга и внатре не'рѓосувачки челик. Идеален за подолго одржување на пијалоците топли и ладни.

Најдобриот класичен термос

термос со вас

Неговата изолација е вакум, што ќе го задржи нашето кафе околу 4 часа на иста температура. Во овој случај, има и најиновативен дизајн. Без да го заборавиме тоа неговиот капацитет изнесува 470 ml, што додава многу поени доколку сте навикнати да поминувате повеќе време надвор од дома. Не треба да се грижите бидејќи има технологија против капнување.

флинтроник термос

Тие се вкупно 500 ml за овој друг термос. Покрај тоа, тој носи а LED екран кој ја покажува температурата од течноста што ја имаме внатре. Околу шест часа може да го одржува вашиот топол пијалок на добра температура. Благодарение на вашата Ротација од 360º можеме да заборавиме на протекување. Изработени од нерѓосувачки челик и многу отпорни.

UMI од Амазон

ова Амазон термос Тоа е уште една од најдобрите опции за прифатлива цена што треба да ги складирате кафето или пијалоците и да ја одржувате нивната температура подолго. Ги зачувува и студот и топлината 24 и 12 часа соодветно. Сето тоа благодарение на неговите висококвалитетни материјали како што е термичкиот материјал, нерѓосувачки челик со двојни ѕидови 18/8 и без никаков БПА штетен по здравјето. Производителот препорачува рачно перење за да трае подолго како првиот ден.

Стенли

Термос со модерен дизајн за одржување и топло и ладно 24 часа гарантирано од производителот. Тоа е легендарен бренд кој носи од 1913 производство на овој вид производи за вода, кафе, млеко, сокови и други пијалоци. Идеален за дома или однесете секаде каде што ви треба. Изработен е од отпорен челик 18/8, без FDA, BPA, FLatate и други штетни материи. Затоа, можете да го користите без проблеми за бебиња.

Оригинален термос

Уште една опција со минималистички и елегантен дизајн, со прифатлива цена. Е практично нераскинлива благодарение на неговиот финиш од нерѓосувачки челик. Во согласност со стандардот EN12546-1:2000 со гаранција од 5 години. Лесен е и компактен, за да постигне добар капацитет без премногу волумен. Неговото иновативно копче за затка го олеснува празнењето. Ќе ја одржува температурата 24 часа, и топло и ладно благодарение на двојната вакуумска изолација на ѕидовите Thermax.

Емса 201931

Едноставен црвен термос со пластична завршница за зачувување на вашите пијалоци. Тој е 100% херметички и со многу сјајна површина што му дава препознатлив изглед. Тоа е достапно, а сепак го одржува загревање до 12 часа и ладно до 24 часа. Со капак за патување и да можете да пиете каде сакате.

720ºСТЕПЕНИ

Добар квалитет и умерена цена. Тоа се главните предности на овој термос од овој бренд. Идеален е за дом или канцеларија. Почитувајте го вашето здравје со тоа што сте без материјали како што е BPA. Неговиот компактен дизајн значи дека има капацитет од 700 ml, но без да биде премногу гломазен. Технологијата KeepDGREE ја одржува течноста топла 12 часа и ладна 24 часа, со висококвалитетен термички двоен ѕид.

бамбусов панду

Доколку барате нешто елегантно, убаво и природно, тогаш тоа е најдобрата опција. Термос кој е без штетни материи како БПА, со термо шише направени од бамбус главно, заедно со нерѓосувачки челик. Квалитетен дизајн и со неопходен вакуум за топлината и студот да траат подолго благодарение на својствата на бамбусот. Ги чува пијалоците околу 12 часа, 100% е херметички, не капе и е отпорен.

Најдобриот термос со голем капацитет

Кресимо аеродром

Тоа е одличен термос со капацитет за 3 литри, идеален за големи семејства или канцеларии со повеќе членови. Има технологија за чување топли и ладни пијалоци 24 и 12 часа соодветно. Двојниот термички ѕид и отпорниот нерѓосувачки челик 18/8 даваат идеја за неговиот висок квалитет. Покрај тоа, вклучува дејство на пумпа за истурање на течноста. Неговото отворање во устата го олеснува полнењето и чистењето.

tikwinsdom

Термосот Tikwinsdom е уште еден препорачан производ, со тело изработено од висококвалитетен нерѓосувачки челик 18/10 и со капацитет од 2 литри. Надворешниот дизајн е едноставен, со изложен полиран челик и изолациона ABS пластична рачка. Погоден за топли и ладни пијалоци за чување околу 10 часа. Многу лесно се чисти и е погоден за дома и за кафулиња. Неговиот двоен ѕид го прави да трае толку долго.

Причини за избор на термос за кафе

 • Одржувајте ја температурата на течноста Тоа е една од големите предности што ги имаат термосите. Значи, не е неопходно да се пие кафе за неколку минути, бидејќи тоа можеме да го правиме во текот на денот.
 • Можеме термос однесете каде било, бидејќи во зависност од режимот, тие се лесни за транспорт и не заземаат премногу простор.
 • Su капацитет е уште една од доблестите. Ќе видиме дека на ова поле има и неколку опции за избор во зависност од нашите потреби.
 • Систем против капе. Ќе видиме дека системот на затворање е уште една од основните точки што треба да се земат предвид. Во денешно време, практично сите термоси ни даваат гаранции за избегнување на секаков вид истекување.

Кои карактеристики треба да ги барате во термос за кафе

Капацитет

Тоа е една од точките што треба да се земат предвид. Бидејќи тие може да се движат од 300 ml до повеќе од 500 ml. Бидејќи ова ќе зависи од тоа што ни треба, времето што ќе го поминеме надвор од дома итн.

тип на изолација

Веќе го спомнавме, но погодно е да се скрши. Од една страна, има вакуумска изолација, за која се вели дека многу подобро ја одржува температурата, бидејќи има двослоен помеѓу ѕидовите. Воздушната изолација во термос обично се рефлектира во неговата цена, која е поевтина. Но, тоа нема да ја задржи топлината долго. Конечно, изолацијата од пена е исто така уште една добра опција, бидејќи слоевите на термосот имаат пена за одржување на температурата.

материјал

Еден од омилените материјали во термос е не'рѓосувачки челик. Иако е точно дека има и пластични, но тие не ја изолираат температурата толку добро како овие што ги споменавме. Од друга страна, керамичките се многу деликатни за транспорт.

режим на чистење

Тие треба да бидат темелно исчистени откако ќе се употребат. Поради оваа причина, не штети што кога купуваме термос, гледаме дали е лесно да се изврши оваа задача и дали може да се стави во машина за миење садови.