9-те најдобри зделки на црниот петок за машини за кафе

Црниот петок е тука и со него а бран одлични зделки за машини за кафе. Сите оние кои се страстни за овој ревитализирачки еликсир во светот ќе можат да ги искористат најдобрите попусти на овие производи кои веќе почнаа да излегуваат. Единствена можност која не треба да ја пропуштите за да можете да уживате во омиленото кафе во текот на целата година без да излезете од дома.

Bosch Tassimo Happy TAS1002 [-70%]

Еден од најпродаваните кафемати на Амазон, со а 70% попуст, заштедувајќи 55€, односно може да биде твое за 24€. За оние кои се страстни за капсулите Tassimo, со повеќе од 40 видови на пијалоци, меѓу кои ќе најдете различни видови на кафе, топло чоколадо, чај итн. Еден од најдобрите кафемати за овие капсули, со резервоар за вода со капацитет од 0.7 литри, притисок од 15 бари за вадење, технологија Intellibrew за препознавање на баркодот на капсулите и прилагодување на параметрите автоматски за типот на кафе. , и брз систем за греење благодарение на неговата моќност од 1400 W, за да го добиете пијалокот топол за неколку секунди.

Еспресо Philips LM8012/60 [-51%]

Овој друг Philips има 51% попуст, така може да биде твое за помалку од 50 €. Ексклузивна машина за кафе со капсули компатибилен со L'OR, Marcilla, Saimaza, Senseo и многу повеќе. Неговиот систем за екстракција исто така ќе ви овозможи да подготвите една или две чаши истовремено. Менито на овој апарат за кафе ви овозможува да го приспособите рецептот за да ги подготвите вашите омилени кафиња, како што се рисрето, еспресо, лунго итн. Моќта на апаратот за кафе е многу висока, со 19 бари притисок за да се гарантира добро извлекување на вкус и арома како професионалците. Резервоарот за вода е 1 литар, а неговата моќност од 1450W за брзо загревање...

Krups Nespresso VERTUO Next XN9105 [-54%]

Овој Krups for Nespresso капсули има а 54% попуст, за да заштедите повеќе од осумдесет евра при купувањето, со тоа што ќе можете да уживате дома за само 69 ​​€. Во замена за тоа, имате една од најдобрите машини за кафе со капсули, со компактен дизајн, квалитет, резултати со кремаста пена, поинтензивен мирис и вкус, технологија за брзо загревање за да го подготвите кафето за неколку секунди, можност за избор помеѓу 5 типови на големини на чаши, систем против капнување прилагодлив на 4 висини, автоматско исклучување по 2 минути неактивност за заштеда на енергија и поврзување WiFi и Bluetooth за лесно ажурирање на софтверот.

IKOHS СОЗДАВААТ [-35%]

Таков зделка со 35% попуст, да се испрати дома за помалку од 65 €. Овој шпански бренд со фантастична вредност за парите. Прифаќа Nespresso, Dolce Gusto, Starbucks и компатибилни капсули благодарение на адаптерот со повеќе капсули. Можете исто така да го користите преферираното мелено кафе за поевтини шолји, а можете да избирате помеѓу долго и кратко кафе. Притисокот за извлекување е 19 бари, со моќност од 1450 W за брзо загревање на водата. Неговиот дизајн е компактен, лесен и лесен за транспорт. Вклучени се додаток за дозирање, лопата за печат и адаптери.

Крупс Рим EA81M8 [-30%]

30% попуст на овој фантастичен апарат за кафе, со што можете да заштедите 125 € при купувањето. Оваа машина за еспресо има резервоар од 1.7 литри, притисок од 15 бари за професионални резултати, копчиња за избор на 3 различни нивоа на температура и 3 нивоа на мелење (интегрирана мелница за користење зрна кафе, добивање на максимална арома и вкус, спречување на оксидација на есенцијалното масло), со Термоблок технологија за брзо загревање, можност за приготвување на вашите омилени сорти (многу пенливо капучино, мазно лунго, ристрето и сл.). Од неговиот LCD екран ќе можете да ги видите сите информации за процесот, а со неговата рачка за пареа ќе можете да ги создадете оние вкусни пени што толку многу ви се допаѓаат.

De'Longhi Perfetto Magnifica S [-27%]

Заштедете речиси 110 евра при купувањето на оваа кафемат од престижниот италијански бренд со сегашниот попуст од 27%. Ќе добиете професионален суперавтоматик, со притисок од 15 бари, 13 прилагодливи програми, систем за самочистење, резервоар за вода од 1.8 литри, моќност од 1450 W и прецизен систем Thermoblock, загревање на водата за 35 секунди. Можете да изберете помеѓу неколку рецепти за кафе, со максимална арома благодарение на технологијата Tubeless. Интегрира мелница за користење цели зрна, а исто така и испарувач за правење на најдобрите кремасти пени...

Уфеса ЦЕ7255 [-25%]

Овој модел има цена 25% помалку, со можност да заштедите до 30 евра при купувањето. Квалитетна кафемат, но многу економична. Има малку да им завидува на другите поскапи. Со капацитет за мелено кафе, единечна доза, со различни можни рецепти (експресо, капучино,...), моќност од 850 W да ја подготвите вашата шолја за секунди, резервоар за вода со капацитет од 1.6 литри, да направите 1 или 2 шолји одеднаш , и панел на допир со LED диоди за контрола. Сепак, она што е највпечатливо кај оваа кафемат е тоа што има притисок не помалку од 20 бари, што го надминува најголемиот дел. Има и систем за загревање чаши и прилагодлив испарувач за правење пена или загревање на вода за инфузија.

Не се пронајдени производи

Solac CE4498 Контрола на вкус [-40%]

Овој Солац продолжи да чини 40% помалку, што значи заштеда од речиси 56 евра при купувањето. Овој друг модел, исто така, изненадува со капацитетот на притисок од 20 бари, неговиот резервоар за вода од 1.5 литри, капацитетот за 1 или 2 чаши истовремено, со можност за користење на пареа од не'рѓосувачки челик со единечна или мелена доза за пенесто млеко или загревање вода. , панел на допир за лесна контрола, Double Cream систем за повеќе пена, автоматско стопирање, моќност 850W и квалитетни материјали.

Siemens EQ.500 TP503R09 [-16%]

Оваа германска фирма се издвојува по својот дизајн, квалитет и технологија. И ако побрзате може да заштедите не помалку од 100 евра при купување на единица благодарение на попустот од 16%. Апарат за кафе за мелено кафе, кој е меѓу најдобрите суперавтоматски машини на пазарот, со моќност од 1500 W, резервоар со капацитет од 1.7 книги, TFT LCD и екран на допир за контрола, 1 или 2 шолји истовремено, можност за додавање надворешен резервоар за пијалоци со млеко, рачка за пареа за создавање пена, Automilk clean систем за автоматско чистење, иновации за подобрување на аромата на резултатот и капацитет за правење до 9 рецепти (капучино, лате макијато, еспресо,. ..).

Погледнете повеќе понуди