Црн петок

Погледнете ги денешните понуди (07)

Крупс машини за кафе

Кога го спомнуваме Крупс зборуваме за еден од најпознатите германски брендови. Иако оваа фирма започна во 40-тите, дури во 80-тите се специјализираше за машини за кафе. Од овој момент тој се воведува нови модели и се здоби со истакната позиција на пазарот за машини за кафе.

Тешко е да се споменат сите негови модели, бидејќи тие се многу и разновидни. Да се ​​организираат информации Ќе анализираме различни модели на машини за кафе Крупс според типот на машината, како и најдоброто и најпродаваното. Да почнеме.

Суперавтоматски машини за кафе Крупс

Крупс Кватро сила

Тоа е кафемат со висока цена, но исто така еден од најдобрите модели на Крупс и еден од најкомплетните суперавтомати На брендот. Има притисок од 15 бари, со неверојатни резултати при подготовка на еспресо и капучино. Треба само да притиснете едно копче и машината ќе се погрижи за сè.

Неговиот дизајн овозможува лесно чистење и одржување, со автоматски системи за чистење и одржување. Покрај тоа, благодарение на неговата технологија за греење тоа е спремен да тргне за само 30 секунди. Има резервоар со капацитет од 1.7 литри и го нуди можност за зачувување на 4 персонализирани рецепти, 2 пијалоци со млеко и 2 без млеко.

Најдоброто: конусна мелница за кафе од нерѓосувачки челик, која ги постигнува најдобрите вкусови благодарение на Хидрауличен UltraFlat систем за притискање.

Крупс EA815070

Уште еден Суперавтоматски машини за кафе Крупс. Има 15 бари притисок како и LED екран и програма за автоматско чистење, така што се соочуваме со многу моќна машина полна со предности. Можете да изберете помеѓу три нивоа на интензитет и количина и загрејте ги и водата и млекото, што ни овозможува да правиме различни креации. Со интегрирана мелница, за оние љубители на свежо сварено кафе. Неговиот капацитет е 1,7 литри, а моќноста е 1450 W, со што ќе добиете професионални резултати.

Крупс EA810570

Овој суперавтоматски Krups можете да го најдете во различни бои. Удобна машина со професионални резултати благодарение на нејзиниот притисок и неговата 3 прилагодливи нивоа интензитет и количина на кафе помеѓу 20 ml и 220 ml. Исто така, има функција за автоматска пареа за загревање на водата или млекото и лесно подготвување на инфузии.

Неговата програма автоматско чистење и бигор Тие го прават нивното одржување сосема едноставно. Вклучува дури и комплет таблети за чистење. Со моќност од 1450w и капацитет од 1.6 литри за резервоарот за вода. Исто така, интегрира мелница за кафе со 3 текстури за мелење од кои можете да изберете. Неговата завршница е од висококвалитетен нерѓосувачки челик.

Крупс EA8108 Рим

Слично на претходниот, исто така има Притисок од 15 бари и моќност од 1450w за извлекување на максималниот вкус и арома од кафето. Со завршна обработка од нерѓосувачки челик и интегрирана мелница на врвот за мелење на кафето во моментот и добивање на најдобри резултати.

Таа има патентиран CTS систем термичка брава за брзо загревање на водата и намалување на калцификацијата. Со млазница за пареа за лесно пенесто млеко за капучино. Вклучува и послужавник за капнување и повеќефункционални опции за ракување достојни за секој професионален бариста. И покрај тоа што е компактен дизајн, има резервоар за вода со капацитет од 1.8 литри.

Крупс Суштински

Суперавтоматска машина за кафе Krups со резервоар со висок капацитет, достигнувајќи 1.8 литри вода. Покрај тоа, има систем од 1450w кој му обезбедува голема моќ за функциите кои ги извршува, особено за брзо загревање на водата. Вклучува патентиран CTS термоблок систем за загревање во секунди.

Неговиот LCD екран ви овозможува да ги гледате информациите и да ги контролирате поставките интуитивно и брзо. Покрај тоа, вклучува вградена мелница за кафе и систем за млазници за Капучино Плус Фратер, создавајќи ги најдобрите пени за вашите пијалоци.

Крупс Латеспрес

Тоа е уште еден суперавтоматски модели на Krups, завршен во нерѓосувачки челик и LCD екран за лесно читање на информациите и избор на неговите функции во менијата. Како и неговите 3 нивоа на прилагодување на интензитетот, неговите 3 нивоа на прилагодување на температурата или мелењето на кафето. Се разбира, има пена за млеко, што создава конзистентна пена.

Сопственик Притисок од 15 бари, со моќност од 1450w, меморија за зачувување на персонализирани рецепти, резервоар за вода од 1,7 литри и сад за мелница за кафе за до 275 грама зрна. Дополнително, тој вклучува автоматски систем за чистење и индикатор за бигор за распоред на одржување.

Крупс EA8118

Овој суперавтоматски апарат за кафе е нешто друго едноставно и евтино од претходните. Вклучува интегрирана мелница за кафе, резервоар за вода со капацитет од 1.6 литри, 1450w и притисок од 15 бари за да се добие добар мирис и вкус. Вклучува, се разбира, филтер за вода, резервоар за млеко за интегрираната пароброд, автоматски систем против бигор и копчиња за избор на количината на пијалок што сакате да го подготвите.

Krups EA8948 EvidencePlus

Станува збор за напреден модел на суперавтоматска кафемат, со Bluetooth функција. Неговиот дизајн е елегантен (во различни тонови на бои), со квалитетни материјали во завршетоците и огромен резервоар за вода Капацитет од 2,3 литри. Покрај тоа, мелницата има резервоар за жито од 260 грама.

Создава совршена пена за млеко благодарение на неговата Barista Quality Milk од технологијата Krups. Идеален за подготовка на до 16 различни рецепти, како и избор помеѓу 3 специјалитети од чај. Целата удобност, квалитет, ефикасност и резултати собрани во истата машина за кафе. Покрај тоа, нејзината глава може да подготви една или две чаши одеднаш.

Споредба на суперавтоматски машини за кафе Крупс

Рачни машини за кафе Krups express

Krups Espresso Intense Calvi Meca

Е професионална автоматска машина за кафе со одличен квалитет. Ви овозможува да подготвите шолја брзо и без практично да правите ништо, со притисок од 15 бари за да го извлечете најдоброто од избраното кафе. Неговиот Технологија на термоблок Брзо ја загрева водата и ја прави подготвена за употреба без одлагање, неговиот циклус на предзагревање е само 40 секунди. Имај држач за една или две чаши, подготвувајќи нормално или двојно интензивно еспресо. Дополнително, неговиот резервоар од 1 литар ќе ви овозможи да направите неколку пијалоци без да морате да го наполните.

Крупс опиум

Овој рачен кафемат Крупс нуди професионални придобивки по добра цена. Со притисок од 15 бари, грејач за чаши во основата и пена за млеко за создавање капучино. Вклучува и мерна лажица и тампер за кафето. Добијте ја најдобрата арома и вкус со овој апарат за кафе.

Вашиот резервоар за вода има 1.5 литри да се направи голем број на пијалоци без да мора често да се полнат. Покрај тоа, тој е отстранлив за лесно чистење. Ви овозможува да ги користите сите видови мелено кафе, добивајќи поголема флексибилност и економичност од капсулите.

Крупс Калви Лате

Calvi Latte е уште една рачна машина од Krups која е многу интересна. Исто така, има притисок од 15 бари како претходниот, добивајќи ја целата арома и вкус на кафето. Покрај тоа, неговиот систем за греење Thermoblock ја доведува водата до нејзината идеална температура за само 40 секунди, за брзо да се подготви кафе. Овозможува и електронско регулирање на температурата.

Вашиот депозит на отстранлива вода собира 1 литар капацитет. Покрај тоа, има и пена за правење капучино и други пијалоци со млечна пена. Оваа пена има своја млазница за пареа за да можете да користите кој било контејнер за млеко.

Машини за кафе Krups Dolce Gusto

Крупс Обло

Обло на Крупс е еден од најпродаваните апарати за кафе компатибилни со капсули Dolce Gusto. Тој е евтин и има добар капацитет на резервоарот за вода во споредба со другите. Има 15 бари притисок, како и другите за овој тип капсули, со кои може да работи топли и ладни пијалоци со својот брз систем Thermoblock. Нејзината рачка за регулирање ви овозможува да ја контролирате количината на пијалок што го подготвувате многу лесно и за неколку секунди.

Крупс Мини Мене

Станува збор за модел на Krups за капсули Dolce Gusto покомпактен и со поиновативен дизајн. Оваа машина има систем за греење Thermoblock за секунди, капацитет од 0,8 литри и овозможува развој на 15 бари притисок за да се извлече сета арома и вкус. Дополнително, вклучува систем за автоматско исклучување, така што се исклучува по 5 минути некористење. Како и другите модели, можете да го најдете во неколку бои по евтина цена.

Крупс Пиколо

En само 30 секунди Кафето со капсули Dolce Gusto ќе го имате подготвено, но тоа ќе го правите со стил. И тоа благодарение на елегантен дизајн на овој Пиколо. Компактен модел со притисок од 15 бари, систем за термоблок, автоматско исклучување по 5 минути, самоприлагодлива фиока против капе и сите карактеристики на Dolce Gusto кои толку многу ви се допаѓаат. Најнепривлечно: неговиот резервоар од 0.6 литри, во однос на супериорните од 0.8 литри.

крупс лумио

За нешто автоматско со капсулите Dolce Gusto, но невообичаено, го имате ова фантастичен напреден и иновативен дизајн на кафемат со 15 шипки, термоблок за загревање за 30 секунди, Играј&Избери систем за создавање доза и капацитет за мерење, прилагодлив сад со анти-капење, лесен за чистење итн. Компактен, но сепак има а Резервоар од 1 литар.

Крупс Инфинисима

Како и претходниот, има а иновативен, компактен и екстремен дизајн. И покрај тоа, тој е евтин и со рачен систем за постојано контролирање на вашите топли или ладни пијалоци. Е лесен за транспорт, а има и прилагодлив ремен за лесно да го носите од едно место до друго. Со притисок од 15 бари и систем Thermoblock за брзо загревање на водата. Има еко режим и автоматско исклучување. Нека не ве залажува неговиот минималистички дизајн, бидејќи Има резервоар за вода од 1.2 литри., повисоко од многу други модели.

Krups Nespresso машини за кафе

Nespresso Krups Pixie

Се наоѓаме пред лонец со а модерен и компактен изглед. Што секогаш треба да се има на ум кога зборуваме помали кујни. Можете да изберете помеѓу две мери кафе, долго и кратко. Работи со капсулите и ќе имате Притисок од 19 бари. Иако е точно дека можете да подготвите само едно кафе во исто време. Неговиот капацитет е 0,7 литри, а моќноста е 1200 W.

Krups Essenza Mini

Оваа машина за кафе со капсули има компактен финиш, како што веќе се гледа во неговото име. Е прилично брз модел Кога станува збор за правење кафе, има 19 барови и две програми за кафе, со цел да се направи најдобар избор од него. Ако поради некоја причина се збуните, по нови минути без употреба, автоматски ќе се исклучи.

Krups Citiz и Citiz&Milk

Друга од машините за кафе со капсули Nespresso е Citiz, компактна машина за кафе со многу елегантен, иновативен и практичен дизајн за да биде одлично дополнување на вашата кујна. Има Притисок од 19 бари и термоблок да добиете кафе на идеална температура и со сета негова арома и вкус. Работи автоматски, подготовка на добра млечна пена да им дадете кремаст на вашите шолји кафе. Дополнително, капсулата автоматски се фрла со едноставно подигање на вклучената рачка.

Топ 10: Најдобрите машини за кафе Крупс од 2020 година

Најдоброто Krups Nespresso Inissia... Krups Nespresso Inissia... 23.579 прегледи
Квалитет на цената Krups Rome EA810870 -... Krups Rome EA810870 -... 7.943 прегледи
Наш омилен Krups Virtuoso XP442C... Krups Virtuoso XP442C... 678 прегледи
Krups Rome EA8105 -... Krups Rome EA8105 -... 3.934 прегледи
Крупс Нескафе Долче... Крупс Нескафе Долче... 4.447 прегледи
Крупс Нескафе Долче... Крупс Нескафе Долче... 4.239 прегледи
Krups Nespresso Essenza... Krups Nespresso Essenza... 16.112 прегледи
Крупс Рим EA81R870... Крупс Рим EA81R870... 537 прегледи
Кафе Крупс Виртузо... Кафе Крупс Виртузо... 89 прегледи
Крупс Нескафе Долче... Крупс Нескафе Долче... 21.138 прегледи
23.579 прегледи
7.943 прегледи
678 прегледи
3.934 прегледи
4.447 прегледи
4.239 прегледи
16.112 прегледи
537 прегледи
89 прегледи
21.138 прегледи

Прекинати машините за кафе Крупс

Крупс EA826E

Овој Krups има елегантен дизајн, со заоблени и компактни форми, како и висококвалитетен материјал од нерѓосувачки челик. Има голем LCD екран во боја за да ги видите информациите и да изберете опции за прилагодување во мултифункционалното мени со едноставна ротациона контрола. Со 15 шипки и 1450w како и обично во повеќето модели на Krups.

Вашата писка млеко за пенење Има совршен систем за подготовка на најдобрата пена. Секако, вклучува интегрирана мелница со двојна функција за мелење на потребната доза за мала доза (2x60ml) или голема (2x120ml). Покрај тоа, вклучува автоматски систем против бигор и резервоар за вода со капацитет од 1.8 литри.

Крупс пареа и пумпа

Друг дизајн на рачниот апарат за кафе Krups е оваа Steam & Pump, со тело направено од висококвалитетен нерѓосувачки челик. Дизајн на Моќност од 1400w за брзо загревање на водата, но со добра енергетска ефикасност (А).

Има универзален филтер за кафе, со 15 бари на притисок за извлекување на аромата и вкусот на меленото кафе што можете да ги користите со овој апарат за кафе. Што се однесува до резервоарот за вода, тој има капацитет од 1,1 литри, за да подготви неколку чаши без да мора да го наполните.