Црн петок

Погледнете ги денешните понуди (07)

Машини за кафе Cecotec

Машините за кафе Cecotec станаа други главни по бројот на продажби. Шпанскиот бренд растеше малку по малку, благодарение на Високо ефикасни и квалитетни производи по разумна цена. Компанијата е основана во средината на 90-тите, иако дури неколку години подоцна таа навистина полета благодарение на Amazon.

Од правосмукалки Cecotec, преку кујнски роботи, па дури и до машини за кафе. Ова се производи од средна класа по пристапни цени, со бројни опции за да одговараат на потребите на клиентите. Дали вредат машините за кафе Cecotec? Продолжете да читате, вие сте на вистинското место да го најдете одговорот.

Најдобрите машини за кафе Cecotec

Cecotec еспресо 20

Почнуваме со еден рачна машина за еспресо. Совршено за секого уживајте во кафе направено со грижа за малку пари. Можете да подготвите и еспресо и капучино, неговиот притисок е 20 бари и со вклучување на испарувач (со прилагодлива рака) можете да ги направите вашите пијалоци покремасти, со пена или загреана вода. Неговата рака има двоен излез, така што имате можност да подготвите едно или две кафиња истовремено. Светлосните индикатори и безбедносниот вентил го комплетираат моделот.

Покрај тоа што има брз систем за греење со Thermoblock и можност за правење една или две чаши одеднаш. Со дизајн сличен на оној на индустриските. Покрај тоа, има а Нанометарски притисок Про, да може секогаш да го контролира притисокот како професионални барити.

Cecotec Express Cafelizzia

Тоа е една од најпродаваните машини за кафе од брендот Cecotec. Не сме изненадени бидејќи има цена од околу 100 евра и го вклучува сето ова: отстранлив сад за капење, систем за заштеда на енергија, отстранлив резервоар за вода од 1,2 литри и прилагодлив испарувач. Неговиот дизајн е многу елегантен како и компактен, па затоа е и неодолив, без да заборавиме дека неговата моќност е 1350 W. Со голем успех се натпреварува во областа на машините за кафе со рака.

Со квалитетен ултра компактен дизајн, завршен во тешки нерѓосувачки челик. Достапен во сива, црна, бела и црвена боја. Сите со систем за автоматско исклучување. Најблиску до индустриска кафемат како онаа во вашето омилено кафуле, но дома...

Cecotec 66 Smart кафемат за капка по капка

За сите оние кои сакаат да уживаат во традиционално кафе, тогаш не можете да ја пропуштите оваа опција. Тоа е многу економичен апарат за кафе капка по капка, но со функции како што се Функција за автоматско чистење за да помогне лесно да се исчисти. Од друга страна, исто така, има функција за загревање, и поддржува и хартија и фиксни филтри. Неговата гарафа е отпорна и ви овозможува да уживате до 12 кафиња, бидејќи апаратот за кафе има капацитет од 1,2 литри. Одличен избор.

Тоа е многу добра програмабилна кафемат за капка по капка, со систем за греење на Моќност од 950w, автоматски систем и технологија ExtremeAroma за да може лесно и од дома да го извлече максимумот од кафето.

Автоматска машина за кафе Cecotec Matic-Ccino

Ние се соочуваме со супер автоматска кафемат. Благодарение на екранот на допир, можеме да го направиме нашиот пијалок со притискање на копче, што ни овозможува да ги приспособиме и аромата и интензитетот или температурата. Неговиот резервоар за вода е отстранлив и има a голем капацитет од 1,7 литри. Со притисок од 19 бари и шест приспособливи режими, станува а совршен избор во однос на вредноста за парите. Моделот 8000, можете да го користите и со двете мелено кафе како зрна или мешунки.

Имате и други подостапни дизајни, како што е 7000 или нешто поскапо како 9000. Сите со минималистички дизајн со многу сличен квалитет. Овој шпански бренд успеа да си создаде ниша во домовите, со pantalla ЛЕР и капацитет за вадење две кафиња во исто време.

Cecotec Power Espresso Barista Pro

За оние на кои им треба поголем капацитет, наоѓаме еден од врвните во палетата на брендот, Power Espresso Barista Pro. Бидејќи во овој случај тие се Капацитет од 2,7 литри и моќност од 2900 W, со два системи на греење преку термоблок, што гарантира многу побрз процес. Можете да подготвите една или две чаши, има пареа за млеко и отстранлив сад за капе. Покрај тоа, неговиот завршетоци од нерѓосувачки челикТие го прават најелегантен.

Покрај тоа, неговиот систем за пумпа за притисок има Технологија ForceAroma, со што се постигнува подобра крема и максимална арома на кафе. Со манометар за контрола на температурата PressurePro за следење во реално време. Кафе со посебна текстура и вкус.

Причини да купите кафемат Cecotec

Како и кај другите марки, точно е дека кафематот Cecotec има и неколку различни модели. Па тоа можеме да избереме од најосновните опции до автоматските. Тие секогаш ќе одговорат на она што му треба на клиентот, без изненадувања, што е нешто доста важно. Треба да се спомене дека сите придобивки што ќе ги најдеме ќе бидат за прилично ниски цени. Што не прави да имаме машина од средна класа за многу помалку. Бидејќи цената е секогаш нешто што ни е важно, ова го прави брендот една од опциите за избор, поради оваа причина и поради неговите резултати. И нешто што треба да се има на ум: Техничката служба на Cectotec е во Шпанија, што гарантира добар одговор во случај да ви треба.

Дали вреди брендот Cecotec?

Вистината е дека огромното мнозинство мислења секогаш имаат добри зборови за машините за кафе Cecotec. Тоа е затоа што даваат добар резултат, обвиен со одличен квалитет и битие многу функционален како и економичен. Додавајќи ги сите овие квалитети, можеме да кажеме дека вреди да се размислува за купување на еден од нив. Како што веќе кажавме, не очекуваат непријатни изненадувања кај моделите. Во негативна страна, тие немаат голема традиција и нивните дизајни се прилично благи. Работата е да заштедите пари.