Црн петок

Погледнете ги денешните понуди (07)

Лаваца машини за кафе

Дали сте слушнале за машините за кафе Lavazza? Сигурно одговорот е да бидејќи се работи за еден од најпознатите брендови на кафе. Повеќе од 100 години традиција гарантираат ваква компанија, која се засноваше на добар избор на кафиња за подоцна да им отстапи место на едноставни и професионални машини.

El елегантен и модерен допир Тоа е она што е највидливо кај моделите на Lavazza. Од друга страна, капсулите се едно од најголемите барања за одгледувачите на кафе и фирмата си го бара своето место на пазарот на кафе. машини за кафе со капсули. Различни модели, функции и бои, издржливи и отпорни машини. Накратко: квалитет, перформанси и едноставност, што повеќе би можеле да побарате?

A Modo Mio: Најевтиниот кафемат Lavazza

Која е најевтината кафемат Лаваца? Одговорот е едноставен, затоа што е исто така еден од најпродаваните на брендот: Lavazza A Modo Mio. Се соочуваме со машина за кафе со капсула, а меѓу многуте модели на оваа фирма и други, таа е одлична опција.

Од сите машини за кафе Lavazza, моделот A Modo Mio ги нуди удобноста и придобивките од еднократно кафе за помалку од 80 евра. Неговата моќност е 1250 W, со проѕирен резервоар за вода, прилагодлив држач за чаши во две висини, автоматско исклучување и капацитет од 0,6 литри.

Се разбира, имајте на ум дека ќе работи само со капсули A Modo Mio од Lavazza.

Најпродавани модели на Lavazza

Lavazza Jolie и Jolie Plus

Тоа е еден од најбараните компактни и елегантни дизајни на фирмата. Можете да го најдете во различни бои, како бела, црна, црвена, сина итн. Но, во рамките на тој дизајн, крие технологија со моќност од 1250 w брзо загрејте ја водата и на вистинска температура. Се одликува со 0,6 литри проѕирен пластичен резервоар, функција за автоматско исклучување по 9 минути неактивност и работа со капсули тип AMM Lavazza.

Lavazza A Modo Mio – Џоли и млеко

Овој комплет вклучува кафемат Lavazza A Modo Mio Jolie и а еспумадор де лече вклучени во комплетот. Така ќе имате се што ви треба направете вкусно кафе со таа пена за кои сте толку страсни Во основа е истиот модел како претходниот, само што ја имплементира оваа автоматска пена за целосно автоматско подготвување на пената, без да морате сами да го матите млекото. Заедно со резервоарот за вода, пена е интегриран во самиот апарат за кафе.

Лаваца идол

Тоа е уште еден од најпродаваните, заедно со A Modo Mio. Во овој случај, има моќност од 1500 W и a екран на допир. Тој е еден од најтивките и најдискретните, исто така со автоматско исклучување како и другите модели. Но, во овој случај неговиот капацитет е 1,1 литри, многу над просекот. Имај време на загревање е најниско од 28 секунди и после 9 минути некористење автоматски се исклучува. Можете да направите вкупно 4 избори на кафе и температура. Го имате во разни бои, како кафена, црна, црвена и сл.

Lavazza A Modo Mio Tiny

Дискретно и покомпактно, вака е претставен овој друг модел. Можете да го изберете во повеќе бои, во зависност од тоа како најмногу ви одговара или сакате. Неговиот воден капацитет е 0,75 литри и исто така со автоматско исклучување по 9 минути и моќност од 1450 W. Има попристапна цена што е околу 80 евра. Покрај тоа што е мал, тој е тивок и доаѓа со околу девет капсули за да започнете со неговото богато кафе.

Lavazza 0994.1… играчка!

Тоа не е вистинско лонец, туку играчка за деца кои одлично ги имитираат оригиналите. Некои корисници се збунети мислејќи дека се работи за кафемат, па затоа е љубопитно да се спомене. Оваа играчка е направена од дрво и не е погодна за деца под 36 месеци поради парчињата што ги содржи. Оваа имитација Ќе им овозможи на малите во куќата да ги имитираат своите родители како „готват кафе“ со своите две капсули, чинија, чаша и лажица вклучени во комплетот.

Не се пронајдени производи

Прекинати модели на Lavazza

Лаваца Мину

Уште една од машините за кафе со капсули со капацитет од половина литар и моќност од 1250 W. Има копчиња за повратни информации и пумпа за притисок од 15 бари. Доста е компактен и може да имате вкусно кафе или еспресо благодарение на неа, за цена од околу 90 евра. Мал, но многу ефикасен.

Лаваца фантазија

Овде зборуваме за главни зборови, бидејќи се работи за најкомплетниот и најнапредниот модел на машина за кафе Lavazza. Тој е полуавтоматски и можете да направите различни рецепти кои содржат млеко како лате или вкусни капучино. Неговиот воден капацитет е 1,2 литри. Лесно се чисти, бидејќи неговите делови се одвојуваат и се мијат во машина за садови.

Иницијатива на Лаваца

Кога има иницијатива и добри идеи, можно е да се оди многу далеку. Еве што му се случи на Италијанецот Луиџи Лаваца, кој се заинтересира за блендовите и воопшто за кафето. Оттаму започнаа различни патувања и комбинации на производот што доведе до нови опции во една од најбараните пијалоци во светот. Отпрвин, неговата продавница беше специјализирана за кафе. Се разбира, ако можеше да понуди нова комбинација на вкусови, тој исто така мораше да има совршена алатка за да ги спроведе. Поради оваа причина, еволуцијата на фирмата и нејзините производи се одвиваше постепено, но секогаш со голем успех.