Видови капсули за кафе

Производителите настојуваат да се наметнат на пазарот и да добијат добар дел од продажбата. Затоа, секој се обидува на некој начин да се разликува од останатите. Оваа борба на брендови се пренесува и на формати и компатибилност на капсули за кафе. Затоа, овде ќе ве водиме за да знаете која е вашата идеална капсула, бидејќи бројните опции можат да бидат малку вознемирувачки.

Најдобрите машини за кафе со капсули

Philips Домашна...
12.859 прегледи
Philips Домашна...
 • Машината за кафе L'OR Barista е дизајнирана да работи со ексклузивните капсули за двојни еспресо L'OR Barista и...
 • Пијте 2 кафиња истовремено или 1 двојно кафе во чаша
 • Создадете и персонализирајте го вашето омилено кафе со целосното мени на кафиња: ристрето, еспресо, белодробно и повеќе
 • 19 решетки притисок за да се гарантира совршено вадење кафе, како онаа во вашата омилена продавница за кафе
 • Технологијата за препознавање капсули автоматски ја открива големината и видот на капсулата
Долче Густо Де Лонги...
2.575 прегледи
Долче Густо Де Лонги...
 • Рачен кафемат Nescafé Dolce Gusto Infinissima De'Longhi со капсулен систем до притисок до 15 бари;
 • Способен за правење кафе со професионален квалитет, топло уште од првата шолја благодарение на системот Thermoblock
 • Отстранлив резервоар од 1.2 l многу лесно се полни
 • Послужавник за капење со можност за прилагодување со 3 висини, за употреба со различни големини на чаши
 • Секоја капсула NESCAFÉ Dolce Gusto е дизајнирана автоматски да го прилагодува притисокот врз основа на типот на...
Nespresso De'Longhi ...
39.747 прегледи
Nespresso De'Longhi ...
 • Компактен, лесен и со ергономска рачка
 • Автоматско запирање на протокот Стоп на протокот: 2 копчиња што можат да се програмираат (еспресо и белодробно)
 • Систем за брзо загревање со термоблок - подготвен за употреба за 25 секунди
 • Пумпа за притисок од 19 бари
 • Функција за автоматско исклучување по 9 минути неактивност
Нескафе Долче Густо ...
 • Рачна машина за кафе со капсулен систем под притисок од 15 бари; способни да направат професионално квалитетно кафе, топло од...
 • Отстранлив резервоар од 1.2 l многу лесно се полни
 • Послужавник за капење со можност за прилагодување со 3 висини, за употреба со различни големини на чаши
 • Секоја капсула Долче Густо е дизајнирана за автоматско прилагодување на притисокот врз основа на видот на пијалокот
 • Уживајте во повеќе од 30 квалитетни кафе креации од ликот на Intenso Espresso или телото на Lungo,...

Држачи за капсули

до чувајте ги капсулите организирани и секогаш имајте ги при рака, од кој тип и да се, ќе ви треба држач за капсули или диспензер. Благодарение на овие додатоци можете да поставите една или неколку варијанти на капсули и да ги земете удобно.

Во внатрешноста на диспензерите или држачите за капсули можете да најдете разни видови:

 • Тип на фиока: Тие се рамни, така што можат да бидат идеални за простори каде што немате доволно вертикална висина за да користите тип на кула. Покрај тоа, на неговата површина можете да поставите други предмети, или самата кафемат. Има компатибилни за различни типови капсули, вклучувајќи го и Неспресо. Некои имаат фиока со неколку редови за ставање капсули или неколку фиоки за разновидни капсули.
 • тип на кула: овие се спротивни од претходните, бидејќи се дизајнирани да заштедат простор хоризонтално. Односно, нивната основа зафаќа мала површина, но ќе им треба повеќе вертикален простор каде што ќе ги поставите. Тие работат како некои традиционални диспензери, вметнувајќи ги наредените капсули и кога ќе ја извадите капсулата од нејзината долна област, следната ќе падне. Исто така, некои кули диспензери имаат повеќе шини за да можете да имате кули со различни капсули.
 • вртливи: Тие се исти како типот на кулата, но имаат ротирачка основа која ви овозможува да ја превртите наопаку и на тој начин да го изберете типот на капсула што ја сакате без да треба да ја поместувате целата кула.
 • Otros: има и други нешто поретко типови, од корпи за капсули, до некои типови кули со фиоки, односно хибрид помеѓу типови на рамни фиоки и кули. Има и носачи кои можат да се закотват на самиот ѕид или внатре во вратите на мебелот од вашата кујна или оставата, со шини за вметнување на капсулите и нивно лесно отстранување.

Мора да го изберете оној кој најмногу ви се допаѓа и најдобро одговара на вашите потреби, но секогаш кога компатибилен со капсули што го користите, бидејќи димензиите не се исти и не одговараат на сите капсули.

Неспресо капсули

Во случај да не знаеме, Nespresso припаѓа на групата Nestlé. Овие капсули се направени од алуминиум и имаат пластифицирана фолија, херметички затворена, со што се осигурува кафето да ги задржи сите свои добри својства. Капсулите се единечни за да можете да уживате во кафе по ваш вкус. Вкус кој има бројни сорти за да можете да уживате во кафе со благ, сладок или интензивен вкус. Цената исто така варира од 30 центи по капсула до повеќе од 50 ако зборуваме за специјални изданија.

Капсулите се со мала големина. Можат да се користат само во Nespresso машините и содржат околу 5 грама мелено кафе. Ако го погледнете видот на материјалот од кој се направени, оригиналниот Nespresso се направени од алуминиум. Тие се херметички затворени на врвот, што овозможува добро зачувување на аромата и вкусот, овозможувајќи му на кафематот да ја пробие и пумпа топлата вода под висок притисок за да понуди одличен резултат.

Компатибилни Nespresso капсули

Во рамките на Nespresso капсулите ги наоѓаме и таканаречените компатибилни. Ова укажува дека зборуваме за тоа дека тие можат да се користат со различно кафе од она што го користи брендот. Ова значи дека можеме да најдеме поевтини пакувања со капсули кои се совршено погодни за производите на Nespresso. За да добиете идеја, ги имаме Saimaza или Marcilla Nespresso. Од друга страна, во супермаркети како Lidl или Día, а исто така и на интернет, ќе најдеме навистина евтини компатибилни пакувања, каде секоја капсула може да чини околу 0,19 центи.

L'Or капсули

L 'Or Тој е еден од брендовите кои станаа се попопуларни во последно време. Нејзините телевизиски реклами и неговиот вкус успеаја да привлечат бројни следбеници. Тие се карактеризираат со тоа што нудат чисто и едноставно кафе, со неверојатен вкус и ароми способни да му конкурираат на оригиналното Nespresso. „Златна“ особина што ќе ве заведе.

За да го направат тоа, тие имаат капсули со грама мелено кафе од одбрани зрна во неговото одгледување. Тие се внимателно печени за да се постигнат најдобри резултати. Сè што ви е потребно за да добиете кратко или долго кафе и да уживате во него.

Капсули солимо

Solimo е бел бренд на Amazon што успева во онлајн продавницата. Главно се издвојува по тоа што нуди квалитетен производ по прилично добра цена, околу 14 евроценти по капсула. Овие две состојки го направија овој бренд еден од најпродаваните на Амазон. постојат уникатни сорти од ова кафе, за да ги задоволи сите непца. Од оние кои бараат поинтензивно кафе до оние кои претпочитаат нешто поблаги вкусови.

Капсули Starbucks

Митскиот американски бренд Старбакс Тоа е како Мекдоналдс или кафулињата Бургер Кинг. Одличен ланец основан во Вашингтон и посветен на кафето. По жнеењето мали успеси, тој се прошири на меѓународно ниво, освојувајќи ги непцата на милиони клиенти во сите земји. Сега има многу луѓе навлечени на неговиот вкус, па затоа решија да одат понатаму и да го донесат во капсули компатибилни со Nespresso.

Капсули Марсила

Douwe Egberts е добро познат бренд за храна основан во 1753 година. специјализирана за чај, кафе и тутун. Оваа компанија е основана од Егберт Дувес, а подоцна му е предадена на неговиот син Дуве Егбертс. Оттогаш тој бара некои добри производи да понуди. По Втората светска војна тие почнаа да отвораат нови подружници во земји како Белгија, Данска, Франција и Шпанија. Тоа е во Шпанија каде што е позната под името Марсила. Douwe Edberts исто така се здружи со Philips за да го произведе познатиот Senseo, иако тоа е друга приказна...

Не се пронајдени производи

Капсули Пелини

Пелини е уште една од италијанските фирми за кафе што се карактеризираат со la квалитет, суровина и стил. Создаден е пред години со една цел, страста за еспресо кафето. Тие се карактеризираат со нивната арома и текстура, развивајќи кафиња кои се меѓународно наградени од потрошувачите.

Бренд синоним за специјализација и разлика во светот на кафето. Тоа е она што ги мотивирало да растат како компанија и да истражуваат нови квалитети за да задоволат милиони корисници. Всушност, во Италија се смета за еден од омилените брендови на кафе меѓу трансалпските семејства.

Капсули за еспресо нота

Тоа е уште еден Истакнати италијански брендови, со добро кафе во капсули компатибилни со Nespresso машините за кафе и за задоволување на оние потреби кои не се покриени со оригиналните. Имате различни видови кафе, како што е случајот со другите производители, и со различни ознаки на потекло. Од класично кафе, колумбиско кафе итн.

Капсули за среќен стомак (бренд Амазон)

Среќен стомак Тоа е уште еден од оние бели брендови што можете да ги најдете на Амазон, како Solimo. Тие се доста успешни и нудат производ со добра вредност за парите. Овој бренд на Амазон е специјализиран за производи како кафе, зачини, чоколадо, јаткасти плодови итн. Меѓу неговото кафе ќе најдете неколку природни видови кои си играат со потеклото на кафето и печењето за да понудат добри вкусови и ароми.

Капсули Yespresso

еспресо е уште една од многуте италијански фирми за кафе. Тој нуди добри попусти на своите капсули и е специјализиран за создавање компатибилни капсули за Nespresso, Dolce Gusto, Caffitaly, A Modo Mio, Uno System итн. Во сите тие се трудат за добра цена да понудат вкусови слични на оригиналните.

Капсули Amorcaffe

Amorcaffe е бренд што можете да го најдете на Amazon, со неколку компатибилни капсули. Е потписот е од Словенија, и ги лиценцираше своите капсули за продажба во познатата онлајн продавница.

Ова зелено кафе пристигнува со брод во италијанските пристаништа. Компанија пече кафе од различно потекло и ги меша за да направи оптимална интензивна. Бродот со печеното кафе пристигнува во втора компанија каде што се меле и капсулира. Процесот на пакување се изведува во атмосфера без кислород, зачувувајќи ја неговата арома и вкус подолго време. Капсулите се термоформирани со EVOH бариера внатре за да се спречи оксидација, поради што трае подолго.

Не се пронајдени производи

Гурмански капсули

Тоа е германски бренд на кафе во компатибилни капсули на екстра квалитет. Има добар сооднос квалитет/цена и има огромен избор на кафе.

Капсули за удобност

Консуело е уште еден од познатите брендови во светот на кафето. Со италијанско печено кафе и традиционални техники кои го прават посебен. Видот на печење го подобрува неговиот вкус, со мешавина од зрна од сортата Арабика и Робуста. Вкус со нијанси од Африка, Азија и Јужна Америка.

Капсули Viaggio Espresso

Станува збор за кафе со врвен квалитет од Италија. Е Премиум производ подготвени со страст и љубов. Нуди природен и квалитетен производ, со сертифицирано потекло. Ние работиме директно со фармите-производители за да го избереме производот во фаза на селекција. Печењето е подеднакво разгалено како и неговото потекло, нудејќи благороден вкус, арома и тело.

Капсули Долче Густо

Во овој случај, можете да изберете и капсули за кафе, како и безкофеин и чај. Се разбира, и латето и чоколадото исто така ќе се спојат за овој тип на капсули. Сето ова доаѓа од раката на Nescafé но како што се случи како и претходните, имаме и поевтини опции. Другите брендови како Origen & Sensation ќе бидат по цена од 0,21 центи, додека Gimoka или BiCafé по цена од 0,24 центи.

Главно, овие капсули се произведуваат во пластичен материјал. Со поголема големина од нејзините сестри Неспресо. Во овој случај, Nestle се одлучи за малку поинаков формат кој може да собере 5 и 6 грама мелено кафе и други состојки. Во случај на некои специјални производи, како што се интензивните еспреса, може да достигне 8 грама мелено кафе. Се разбира, тие се херметички затворени за да се зачува вкусот и аромата, а машината може да ја пробие капсулата и со притисок да предизвика еден вид вентил во долниот дел да почне да ја истура подготвената течност.

Капсули компатибилни со Dolce Gusto

Повторно, кога зборуваме за компатибилни капсули за кафе, ни кажува дека можеме да избереме други брендови поврзани со Dolce Gusto. Во која било онлајн продавница, можете да изберете вкусови и цени. Потсетуваме дека не само само кафе, туку без кофеин или кафе со млеко се некои од опциите меѓу овој тип на капсули. Ако повеќе сакате чаеви или инфузии, можете да ги подготвите и за неколку секунди. Т.н Сензации за потекло Тие се и компатибилни и во нив ќе вкусите уникатни вкусови како кафе со мед, капучино или богат рез, меѓу другото. Можете да најдете околу 16 капсули за приближно 3 евра.

Капсули Starbucks

Потпис американски Старбакс е еден од најважните меѓународни ланци за кафе, присутен во 70 земји во светот. Од секоја своја кафетерија успеа да генерира милиони редовни клиенти зависни од вкусот што го дава овој синџир. Од своето основање во Вашингтон, овој бренд расте и се шири и на други пазари како што се капсулите компатибилни со Dolce Gusto, за да можете да уживате во неговиот вкус од дома.

Капсули Viaggio Espresso

Друга од италијанските фирми кои создадоа капсули компатибилни со машините за кафе Dolce Gusto е Еспресо турнеја. Покрај тоа што ги нудат своите сорти на зрна кафе и мелено кафе, тие развија и компатибилни капсули за да го внесат вкусот што толку многу го цените во други формати во секоја капсула. Кафе со сертификати и грижа од моментот кога е засадено на фармите, микроклимата, висината на која се одгледува, бербата или печењето, за да биде најквалитетно.

Капсули за еспресо нота

La Италијански бренд Note D'Espresso развива и капсули компатибилни со машините Dolce Gusto. Овој производ има за цел да ги задоволи оние вкусови или празнини што ги оставаат официјалните. Неговиот широк спектар на достапни видови на кафе ви овозможува да го изберете кафето што ви треба за секој момент со поголема флексибилност.

Капсули за тврдина

El Групо Форталеза ја започна својата дејност кон крајот на 1885 век, во XNUMX година. Основана од членови на семејство во град во Тарагона наречен Брафим а Билбао. Главен пазар им беше виното, но тргнаа и кон производство на кафе. Во моментов тие произведуваат и компатибилни капсули за Dolce Gusto кои ја зачувуваат таа карактеристична суштина за да можете да уживате во неа со вашата омилена машина.

Капсули Yespresso

En Италија е родена како Yespresso, бренд посветен на создавање капсули компатибилни со сите видови машини за кафе. Тие ги опфатија сите видови формати, вклучувајќи го и Долче Густо. Нудат добро кафе со посебни вкусови кои ви ги дава само овој бренд и тоа за добра цена.

Италијански Бариста капсули

Бариста Италијано Тоа е уште еден од познатите брендови на капсули на Амазон, компатибилен со различни машини за кафе како што е Dolce Gusto. Наполитанско кафе со интензивен и кремаст вкус, идеално за оние кои добро ги ценат овие карактеристики.

Капсули Pop Caffè E-gusto

Во Рагуза, Италија, оваа компанија е создадена Поп кафе. Мала компанија која го дистрибуира своето кафе во земји како Италија, Франција, Германија, Обединетото Кралство и Шпанија. Тие имаат капсули компатибилни со различни машини, вклучувајќи го и Dolce Gusto. Нивните e-Gustos се нудат во вреќи од 16 по поволна цена и во различни сорти.

Капсули за удобност

El утеха за кафе е уште еден од истакнатите брендови на кафе. Кафе компатибилно со машините Dolce Gusto и чија главна карактеристика е печењето и традиционалните техники кои му даваат посебен шмек произведен во Италија. Мешавините на одбрани зрна со различни деноминации на потекло прават да го има тој вкус што толку многу ви се допаѓа.

Капсули миспресо  

Марката Моето еспресо потекнува од Обединетото Кралство, а оттаму се специјализирани во светот на кафето, со апарати за кафе од најразлични видови и кафе во различни продажни формати. Меѓу нив се капсулите компатибилни со различни машини. Кафе во италијански стил со добар вкус и арома.

Не се пронајдени производи

Капсули Тасимо

До сега го знаеме Тасимо машини за кафе и се што можеме да направиме со нив. Па, и подготовката на кафе во една доза не е комплицирана. Но да, многу вкусно. Бидејќи во овој случај можеме да избереме долго кафе, со млеко или без кофеин. Во оваа опција ќе бидат присутни и лате и чоколадо. Доколку ја изберете оригиналната Saimaza, секоја од капсулите ќе чини 0,23 центи.

Особеноста што го привлекува вниманието на овие капсули е Бар кодот, таканаречениот Бош Т-диск. Тоа е читач на баркодови што ја вклучува секоја машина од овој тип за да може да чита код присутен на секоја капсула Tassimo. Оваа шифра ги содржи потребните информации за машината да знае за каков тип на кафе или пијалок станува збор, затоа, ќе знае точно како да ги приспособи карактеристиките и правилно да го подготви рецептот без ваша интервенција.

Капсулите без баркод беа прифатени и порано, но тоа не е случај со новите машини. Овој паметен код е a Бош стратегија, а исто така и метод за спречување на конкуренцијата и другите да произведуваат компатибилни капсули. Создадени се во Банбери, Англија, и во моментов прават многу добро да ги задржат производителите надвор.

со intellibrewTM, како што ја назначиле технологијата, машината ќе ја знае вистинската количина и температура на вода за секоја доза од капсулата, постигнувајќи најдобри резултати. Нешто што другите не можат да го направат и што секогаш го користат истиот притисок, температура и количина на вода за секоја подготовка.

Компатибилни мешунки Tassimo

Завршено законот ја заврши замката. Вистината е дека напорите на Bosch не се 100% безбедни, како што многумина се обидоа „хакирајте“ тие баркодови или шифри за да креирате ваши сопствени компатибилни касети за T-Disc. Но, тоа не е лесно. Овие кодови се составени од линеарни 1D ленти со бои од спектарот, со кои можете да играте за да ја одредите идеалната количина на вода и температура.

Производителот кој сака да создаде капсули компатибилни со Tassimo треба добро да ги проучи овие кодови за да знае како да формира свои. Неколку пати е пробано, нивно дешифрирање, но досега сите обиди се залудни. Поради оваа причина, компатибилни капсули не се постигнати (засега).

La единствената алтернатива што ја имате за капсулите Tassimo, што ви овозможува да заштедите пари, се понудите што ги имаат во нивната официјална онлајн продавница или оние што постојат во некои супермаркети. На пример, Mercadona започна на крајот на 2014 година да ги продава официјалните капсули Tassimo по малку пониска цена од оние во онлајн продавницата Tassimo.

Senseo единечна доза

На Senseo капсулите не им треба a специјализирана продавница со цел да се купат. Всушност, тие не се капсули како такви, туку влошки за кафе со една доза, наречени и мешунки за кафе. Можете да ги најдете на интернет, а исто така и во разни супермаркети. Најевтиниот може да се купи на Амазон во пакувања од повеќе од 100 единици. Кога станува збор за вкусовите, ќе имате и тежок избор. Бидејќи капсулите за кафе може да бидат лате, карамела со млеко или кафе од ванила, меѓу другите вкусови.

Во овој случај, тие се монодиси создадени на хартија. Евтин материјал кој исто така ги прави поеколошки, биоразградливи и поевтини од нивните колеги на пазарот за капсули.

Мешунки компатибилни со Senseo

Ако имате сенсео кафемат но не сте премногу убедени во капсулите на оригиналниот бренд, тогаш можеби се прашувате дали има или не компатибилни капсули. А вистината е дека има, со нови вкусови кои можеби повеќе ќе ви се допаднат и кои се поевтини.

Можеби во овој случај не е толку лесно да се детектираат Senseo компатибилните капсули на пазарот. Но, за разлика од Tassimo, има неколку компатибилни. Тие се еднодозни и хартиени (меки), со стандардизиран формат наречен ESE (Еспресо за лесно сервирање). Но, не сите ESE се исти поради различните големини што постојат, бидејќи тие се разликуваат во дијаметар. Покрај тоа, постојат меки и тврди во зависност од дозата на кафе.

За вашите Philips Senseo и други компатибилни машини за кафе меки мешунки (влошки) од типот ESE, можете да најдете некои значајни како што се:

 • Солимо (бела етикета на Амазон)
 • Гимока
 • Тврдина
 • Италијанско кафе
 • Просол (компатибилните од Меркадона)

Можете да ги најдете во некои вообичаени продавници и супермаркети како Amazon, Mercadona, Lidl, Carrefour итн. Но, најдобрите цени се оние на Solimo:

Капсули Lavazza

Лавааза е уште една од големите фирми на пазарот на кафе. Нејзините капсули се високо ценети, иако во Шпанија можеби не се толку познати како другите. Оваа италијанска компанија е посветена на производството на производи од кафе од своето основање во 1895 година, а со специјалитетите кои доаѓаат од градот Торино покажува...

Овој тип на капсулите се нарекуваат FAP, и обично содржи до 7 грама кафе завиткано во пластика како сад. Имаат перфорација во горната и долната област, со дијаметар што може да варира. Во случајот со Lavazza, тие се групирани во рамките на типот FAP 39, како и другите како што се Princess, Taurus CoffeMotion, Polti Espresso итн. Односно, тоа е тип FAP со дијаметар од 39 mm во горниот дел.

Во зависност од сортата или видот на капсулите Лаваза, можете да најдете некои популарни типови како што следува:

Lavazza На мој начин

Вистината е дека Lavazza исто така нуди широк спектар на капсули за да ги вкусите најдобрите пијалоци. Во овој дел ќе ја најдеме опцијата „Passionale“ каде што изрази Ќе биде најинтензивна и најкарамелизирана. Секако, доколку сакате интензивно и пикантно, тогаш таканаречениот „Интензивен“ ќе биде ваш. „Кремот“ е уште еден од омилените завршетоци без да се остави зад себе таканаречениот „божествен“, бидејќи ги има оние примеси на чоколадо што толку многу ни се допаѓаат. Ќе ги најдете и со допир на пијалак, мек или овошен. Што е твое?

Lavazza Espresso Point

Како што покажува овој избор на капсули за кафе, ќе преовладува еспресото. Но, во него, не сите негови завршетоци се исти. Бидејќи можете да се одлучите за најинтензивниот вкус, на кремаста или ароматичните. Без да го заборавите зелениот чај кој исто така не сакавте да го пропуштите да ви дојде удобно во капсули.

Lavazza Blue

Повеќе вкусови во рамките на истиот бренд што не воодушевува на секој чекор. Од најкремаст вкус, до интензивен да помине низ женшен или сладок. Во овој тип на капсули ќе влезе и чај од чоколадо или лимон.

Компатибилни капсули Lavazza

на капсули лаваца Тие се исто така компатибилни, па можете да добиете нови вкусови и да се проширите надвор од можностите што ги нудат официјалните за вашиот кафемат.

Капсули за кафе H24

Тоа е бренд на Еспресо Произведено во Италија како што се рекламираат. Тие создадоа неколку капсули компатибилни со различни машини за кафе, вклучувајќи го и Lavazza A Modo Mio. Тоа е кафе со моќен вкус и во економски пакувања од 30 до 480 капсули за да заштедите пари.

Кафе борбонски капсули

Од огромната количина на кафе фирми кои се родени во Италија, го има и овој. Тие се опишуваат себеси како компанија која не е каква било. Фирма создадена во 1997 година во Неапол. Оттогаш тие се посветени да им понудат на милиони Италијанци (и надвор од Италија) да понудат добри кафиња, позиционирајќи се како еден од лидерите. Корените, иновативноста и вкусот, тоа се неговите главни карактеристики.

Капсули Yespresso

Друга фирма, исто така од Италија, е еспресо. Со компатибилни капсули за сите видови кафемати, кои ги покриваат сите можни потреби. Кафето им е многу квалитетно, со намалена цена и многу посебни вкусови.

Капсули Пелини

Квалитетот, суровината и стилот го карактеризираат Пелини. Овој италијански кафемат има страст за еспресото што го пренесува во секој од неговите производи. Со доста добра арома и текстура, битие меѓународно награден. Врз основа на квалитетот и наградите, тие стекнаа добра репутација што ги разликува во светот на кафето, задоволувајќи милиони клиенти во неколку земји. Тој е еден од омилените брендови за многу семејства во Италија.

Капсули Caffè Cremeo

Повторно друга фирма роден во Италија и популарен меѓу производите на Амазон. Посветен е на каналот за продажба на кафе, кој е еден од најважните во секторот на националната територија и други странски земји. Меѓу неговите извонредни производи се капсулите за кафе кои одлично ги изразуваат класичните и рафинирани вкусови што ги постигнале благодарение на прецизното истражување.

Капсули Caffè Carbonelli

Производството на кафе, изборот на зрна, печењето, подготовката и дистрибуцијата внимателно се внимава, тоа е процесот што владее со оваа италијанска компанија. Со разновидни традиционални вкусови создадени од овој дистрибутер од 1981 година. Вистината е дека тоа е многу традиционален производ кој тешко дека ќе го најдете во големите трговски центри и продажни места. Но, вреди да се обиде да види зошто толку многу локални, регионални и меѓународни корисници го сакаат тоа.

Капсули Il Caffè Italiano

Марката Il Cafe Italiano (FRHOME) има капсули компатибилни со Nespresso, Dolce Gusto и A Modo Mio од Lavazza. Со седиште во Италија, оваа фирма нуди капсули со кафе со добар крем, сертифициран квалитет и процес на создавање избрани мешавини за да понуди одличен вкус на интензивен еспресо кафе.

Кафитали капсули

Овој формат на капсула исто така не заостанува во однос на разновидноста на вкусовите. Има компатибилни капсули од различни производители, така што не е тешко да се фатите за нив. Во овој случај, и формата и големината може да се разликуваат од другите модели што сите веќе ги знаеме. И Форталеза и Екафе тие имаат ваков тип на компатибилни капсули. Во овој случај, најдобро е да го направите вашето купување преку Интернет, како на пример на Амазон.

Овој тип на капсули се родени во 2004 година во Италија. Секоја капсула содржи околу 8 грама мелено кафе. Односно, приближно 1 грам повеќе од другите како FAP или 3 g повеќе од Неспресо. Сето тоа во посебен пластичен сад кој содржи горна решетка, а долниот капак се прави еден вид сендвич со содржината на кафето, а сето тоа е покриено со запечатена пластична обвивка.

El Кафитали капсулен систем тој е отворен или бесплатен, односно не е затворен за да ги спречи другите да произведуваат компатибилни капсули или да мораат да плаќаат авторски права за тоа. Поради оваа причина, ќе најдете компатибилни капсули од Stracto, Fortaleza, ÉCaffé, Crem Caffé, Chicco d'Ore итн.

Најдоброто Кафе тврдина... Кафе тврдина... 70 прегледи
Квалитет на цената FRHOME - Caffitaly 100... FRHOME - Caffitaly 100... 389 прегледи
Наш омилен 100 капсули за поп кафе... 100 капсули за поп кафе... 791 прегледи
FRHOME - Caffitaly 6,8 x... FRHOME - Caffitaly 6,8 x... 382 прегледи
Италијанско кафе - 96... Италијанско кафе - 96... 186 прегледи
FRHOME - Caffitaly 100... FRHOME - Caffitaly 100... 2.425 прегледи
100 капсули за поп кафе... 100 капсули за поп кафе... 178 прегледи
ОДНО - 120 капсули... ОДНО - 120 капсули... 1.574 прегледи
Италијанско кафе - 96... Италијанско кафе - 96... 1.065 прегледи
Интензивен екстракт -... Интензивен екстракт -... 45 прегледи
70 прегледи
389 прегледи
791 прегледи
382 прегледи
186 прегледи
2.425 прегледи
178 прегледи
1.574 прегледи
1.065 прегледи
45 прегледи

Illy Iperespresso капсули

на капсули illy Можете да ги најдете и во класично, интензивно или печено без кофеин. Можете да ги добиете од нивната веб-страница. За да добиете идеја, пакување од околу 18 капсули може да ве чини приближно 8 евра. Во овој случај, секоја капсула е направена од пластика, за разлика од капсулите Nespresso, кои беа направени од алуминиум. Но, тие исто така се разликуваат по големина бидејќи носат поголем волумен.