млечни пена

Погледнете ги денешните понуди за BLACK FRIDAY (07)

Да уживајте во пената во кафето Имате можност да купите кафемат со цевка за пена за млеко. Сепак, ова го има само во некои машини за еспресо и суперавтоматски машини за кафе. Решението доколку имате италијански кафемат, капка по капка или некоја друга тип на лонец за кафе што ја нема оваа функција е да си купиш млечна пена сама. Многу евтин додаток кој уште се нарекува млеко пена или едноставно размахване со млеко. Ова придонесува доброто кафе да се направи многу подобро, бидејќи пената од млекото не само што му дава подобро присуство на кафето, туку ви овозможува и да уживате во посебна текстура, да подготвите капучино, млеко, Итн

Со пена може да го емулгирате млекото и добијте го тој вкусен облак без напор. Во комбинација со, на пример, италијанска машина за кафе (многу луѓе уживаат во кафиња од класични машини за кафе и не покажуваат интерес за автоматски машини) веројатно ќе добиете најдобра вредност за парите. Подолу ги анализираме најдобрите модели на пена за млеко за да ви помогнеме да го најдете вашето.

електрични пена за млеко

СЕВЕРИН - Млеко пена...
2.203 прегледи
СЕВЕРИН - Млеко пена...
 • Совршена пена – Благодарение на иновативната индукциска технологија, електричниот апарат за пенење млеко го спречува млекото од...
 • Повеќекратни можности – Благодарение на практичното отворање на капакот на овој кујнски скејмер и мерната чаша, многу е...
 • Прилагодлива температура – ​​Со оваа шолја за пена, млекото може да се загрева и пена на четири нивоа на температура...
 • Може да се мие во машина за садови – Практичниот сад на скимерот SEVERIN е изработен од брусен нерѓосувачки челик, а...
 • Детали – SEVERIN Електричен грејач за пенење млеко со индукциона технологија, заменливи додатоци за...
Bialetti 0004430...
1.459 прегледи
Bialetti 0004430...
 • Има капацитет од 115мл за пена за топла млеко или 240мл за топло млеко.
 • Има автоматско исклучување
 • Содржи жица за пенење на млекото и друга за загревање
 • За подготовка на капучино, топли чоколади или други пијалоци на база на млеко
Philips Sense...
5.860 прегледи
Philips Sense...
 • Топла и ладна млечна пена за различни рецепти за кафе
 • Безжична врска со пируета од 360° за лесно подигнување и паркирање
 • Работи и со млеко од соја или бадемово млеко за веганска пена од млеко
 • Лесен за ракување со едно копче (кратко притискање за врела пена од млеко, околу 3 секунди за...
Мелита Кремио II...
2.567 прегледи
Мелита Кремио II...
 • Подгответе топла или ладна млечна пена за лате макијато, капучино, кафе фрапе, ладно кафе, милкшејкови, чоколадо...
 • Погоден за сите видови млеко, вклучително и бадемово и соја, подгответе млечна пена или загрејте млеко во 2-3...
 • Лесна и интуитивна употреба: 3 глави за подготовка (лате макијато, капучино, топло млеко), работи само со...
 • Лесно чистење: нелеплива обвивка на резервоарот, капак и матење што може да се мие во машина за садови, лесно отворање, рачка...

Nespresso Aeroccino

Ако сакате еден од најдобрите автоматски пенести млеко, тоа е Nespresso Aeroccino. Фирмата Nespresso го создаде овој додаток за него машини за кафе со капсули или за било кој друг, дозволувајќи им да се направи два вида пена млеко и во топло и во ладно.

Благодарение на овој уред ќе можете да креирате неколку млечни рецепти за кафе со неколку многу едноставни чекори и за неколку секунди ќе ја подготвите пената на ваша услуга. Треба само да го ставите млекото во неговиот сад, да го ставите на основата и да го притиснете копчето од типот на пена што сакате да ја постигнете.

Во прилог на тоа, Nespresso пена за млеко го дозволува своето миење во машина за миење садови, бидејќи е направен од издржлив материјал, како што е нерѓосувачки челик.

Северин СМ 9684

Тоа е економичен пенар за млеко кој служи и како пена и за загревање млеко. Добијте мазна млечна пена за миг, или топло чоколадо. Сето тоа благодарение на иновативниот систем за млечна емулзија со индуктор.

Многу е едноставно, со 4 различни нивоа на температура да се загрее до 45ºC, 55ºC, 60ºC и 65ºC соодветно. Исто така, ако претпочитате емулзија на ладна пена, има и капацитет за тоа, без потреба од загревање на млекото.

Неговиот сад од нерѓосувачки челик е отпорен и може да се пере во машина за садови. Покрај тоа, доаѓа означен со различни мерки капацитет од 120 ml до 700 ml. Иако емулзијата се прави само до 350 ml.

Крупс XL1008

со Капацитет од 150 ml и моќност од 200 вати.a, автоматското пенење Крупс е уште една од најдобрите опции за подготовка на кремаста пена во ладно млеко.

Професионални резултати за да уживате во пенливи пијалоци и вкусно капучино. Лесно се чисти и брзо се изведува. Покрај тоа, не се лепи благодарение на нелеплив слој.

Со идеална форма за да може точно да ја истурите содржината без да истурите капка. Покрај тоа, контролното копче е едноставно благодарение на неговото автоматска технологија еден допир.

Philips Milk Twister

Филипс има и одличен пена за топло млеко, а исто така и ладно млеко. Со капацитет од 120 мл за да можете да подготвите две шолји млеко со вкусна пена.

Неговата мултифункционалност му овозможува да се прилагоди на различни пијалоци за кафе и млеко, работејќи со едно притискање на неговото копче. Покрај тоа, неговата безжична база ротира 360 степени за да можете многу лесно да го поставите.

Senseo KA6500/10

El Сенсео KA-Series е уште една топла и ладна млечна пена која прави вкусни пенливи пијалоци. Со професионални резултати и многу удобен за користење благодарение на неговиот автоматски систем. Откако ќе го притиснете копчето, за неколку секунди ќе го подготвите пијалокот.

Нејзината основа може да се ротира за 360º за да можете удобно да ја кревате и паркирате. Дополнително, делува и со други течности, како што се растително млеко како соја, бадем, итн. за вегани.

Мелита Кремио II

Многу моќен пенар со 450w. Престижниот бренд Melitta веќе има долга историја во производите од кафе, а сега го создаде и овој автоматски пенар за топло и ладно млеко за подготовка сите видови пијалоци, како што се капучино, кафе фрапе, лате макијато, ладно кафе, милкшејк, чоколадо итн.

Со прилично висок капацитет, бидејќи може загрејте го млекото за 2-3 мин до 250 мл. А за да се направи пената, прифаќа до 150 мл. Ќе треба само да изберете една од нејзините три специфични глави за различните пијалоци и да го притиснете копчето. Тој ќе се погрижи за останатото. Патем, основата се ротира за 360º за поголема удобност.

Lavazza Milk Up

Lavazza е уште еден од одличните брендови во светот на кафето, а сигурно веќе го знаете. Исто така, произведува и пена за млеко, како што е овој високомоќен пенар со 500w.

Има капацитет од 180 мл за млекото, лесно се мие во машина за миење садови, а помага при подготовка и на топло и на ладно пенато млеко.

Бјалети Фратер

Биалети е друг позната марка за одгледувачите на кафе. Овој електричен скејмер е уште една од најдобрите опции што можете да ги купите за прифатлива цена. Совршен е за подготовка на пена за вашето капучино, со 2 влошки за различни функции и квалитетно тело со облога од нерѓосувачки челик. Има капацитет од 240 ml, иако може да прифати само 150 ml за правење пена. Прифаќа топло и ладно млеко, а има моќност од 500w.

Smeg MFF01RDEU

Тоа е познат бренд, но прилично скап. Smeg секогаш се карактеризира со фантастичен дизајн Италијански да служи како украсни парчиња. Во овој случај има квалитетна црвена завршница, со селектор за правење разни пијалоци со пенесто млеко, кафе, чоколадо, инфузии...

Чибо 297572

De 18/10 нерѓосувачки челик Висок квалитет, овој скимер е добар избор. Има капацитет до 500 мл за загревање млеко, но за пена прифаќа само до 260 мл.

Идеално за топли или ладни пијалоци, со леснотија на користење со притискање на копче. Со можност за изработка на разни видови пени за само неколку моменти. Има автоматско исклучување доколку не се користи за околу 3 мин.

DeLonghi EMFI.W

познат италијански бренд ДеЛонги има и добри пена за млеко како овој модел. Има моќност од 500w и капацитет од 140мл за да направи вкусна пена за неколку моменти и автоматски. Прифаќа до 250 ml за загревање. Елегантен дизајн, нелеплив слој, лесен за чистење и основа што се ротира за 360º за да можете лесно да ја обоите.

Рачни пена за млеко

Судијата JA90 Milk Frother...
508 прегледи
Судијата JA90 Milk Frother...
 • Рачно тенџере за пенесто млеко за машини за кафе - Лесен начин да уживате во густо, пенливо млеко за лате и...
 • Подготвено за само 20 секунди: Една решетка проветрува до 400 ml млеко кога ќе го притиснете клипот нагоре и надолу, толку повеќе...
 • ЗАГРЕТЕТЕ МЛЕКО НА ПРВА: Млечниот сос и сосовите можете да ги загреете на секаков тип на шпорет, вклучително и индукција и...
 • СИЛНИ, ИЗДРЖЛИВИ И БЕЗБЕДНИ ВО МАШИНА ЗА МАШИЊА - Изработен од нерѓосувачки челик 18/10 кој останува добар цел живот и лесно се...
 • 25 години гаранција од JUDGE HOMEWARES - Judge е долгогодишен бренд што го користат илјадници семејства ширум светот...
bonVIVO FOMO Пена...
750 прегледи
bonVIVO FOMO Пена...
 • За љубителите на пена: Ако сакате пенесто млеко, ова ќе биде вашиот совршен сојузник. bonVIVO сака да уживате во...
 • Одберете го најдобриот квалитет: оваа млечна пена има црна гумена обвивка која обезбедува добро држење. Твојот просејувач...
 • Одберете дизајн: Вашето непце ќе ви се заблагодари за оваа исклучително практична пена или жица за млеко, погодна за греалки...
 • Машина за пенење Лесна за употреба: со оваа рачна пена за млеко, ќе постигнете совршена пена во два чекора: само...
 • Дополнителни детали: Овој стаклен шејкер за млеко вклучува фино мрежеста цедалка. Заштитната обвивка на оваа...
Bodum Latteo - размахване...
5.427 прегледи
Bodum Latteo - размахване...
 • Боросиликатен стаклен сад
 • Пластичен капак и стаклена рачка
 • Презентација: индивидуална/кутија за подарок
 • Нема потреба од филтри или капсули, чај
Рачен скејмер...
798 прегледи
Рачен скејмер...
 • ★ Лесно се пене млекото: -- YIJIAOYUN Milk Frother создава густа, богата пена за покривање на вкусните пијалоци...
 • ★ Висококвалитетни материјали: Оваа млечна пена е направена од нерѓосувачки челик 304, кој е издржлив и хигиенски,...
 • ★ Подобрена рачка која одговара на ергономијата: -- Рачката е дизајнирана со прави и тврди линии, што не е само во...
 • ★ Капацитет: 500 ml, вкупна големина: 18 x 8 cm. Совршена големина за пенесто млеко за 2-3 шолји кафе.
 • ★ Начин на употреба: -- Ставете го млекото во бокалот, ставете го клипот внатре и капакот, па пумпајте ја рачката...

Судијата JA90 Скимер

Таа е една од најдобрите рачни пена за млеко што можете да купите. Изработен е од нерѓосувачки челик, да биде отпорен, да нуди подобри резултати и лесно да се пере дури и во машина за садови.

Има обвивка од истиот материјал со клип што можете да го вклучите рачно рачно благодарение на рачката што ја спроведува. Тоа ќе го измати млекото благодарение на внатрешната решетка што ќе ги натера посакуваните меурчиња во млекото да ги направат најдобрите пени.

bonVIVO FOMO рачна пена 400мл

ова прирачник за espumador de leche Тоа е уште една од алтернативните опции што ги имате на пазарот. Ви овозможува да креирате вкусни млечни креми за вашето кафе или за други пијалоци благодарение на проѕирна стаклена тегла за да можете да видите како се одвива процесот.

Внатре има а клипот со ќотек што генерира меурчиња од пена додека ги активирате со рака благодарение на рачката што ја вклучува. Механизмот е едноставен, а по некое време ќе ја добиете пената што ја барате. До не треба струја, можете да го носите каде и да ви треба, дури и ако одите на екскурзија.

млечни пена на батерии

Млеко пена...
278 прегледи
Млеко пена...
 • 🍰【Совршена пена】- безжичен пенар за млеко, способен да произведува пена без никакви тешкотии во прашање на...
 • ☕【Лесен за употреба】- Нашата пена е толку лесна за употреба што не се потребни никакви упатства. Има само...
 • 🍮【 Вклучени се 2 АА батерии 】- Повеќето безжични пена се напојуваат од батерии, кои вообичаено не се ...
 • 🍨​【Лесен за чистење】- Откако ќе го користите шејкерот за млеко, можете да го измиете со вода и повторно да го чувате, бидејќи...
 • 🍪​​【Ние се разликуваме од конкуренцијата】- За разлика од нашите конкуренти кои користат евтини материјали за да...
Млеко пена...
62.512 прегледи
Млеко пена...
 • Моќен Frother - Во рок од 15-30 секунди, имате чаша исполнета со кремаста пена и подготвена да влезете во вашето кафе...
 • ВИСОК КВАЛИТЕТ И СТИЛ - Издржливо размахване од нерѓосувачки челик и лесна пластична рачка за удобно ракување.
 • Практично - се напојува со 2 AA батерии (вклучени), за да не ви треба досаден кабел за напојување. Исто така, заштедува ...
 • Лесно за користење: Лесно ракување со еден допир, само притиснете го копчето за вклучување/исклучување за да започнете...
 • Поддршка: Се испорачува со потпора од нерѓосувачки челик за да можете да ја поставите машината и да не ја валкате масата.
Факелман Фратер...
5.989 прегледи
Факелман Фратер...
 • ПРАКТИЧНО ПРАКУВАЊЕ РАКА: одлично рачно матење и емулгатор за брзо и лесно пенесто млеко и подготвување...
 • ПОГОДНО И ЛЕСНО: само истурете малку млеко во чаша и искористете го жица за пенесто, а потоа додадете го...
 • КАФЕ, ШЕЈКИ И МНОГУ УШТЕ: Овој мал електричен блендер за пена е многу разновиден, бидејќи не е погоден само за пена...
 • МАТЕРИЈАЛ: телото на пена е изработено од ABS пластика, со прачка од не'рѓосувачки челик: може да се пере во машина...
 • ДИМЕНЗИИ 20x3cm, компактен и лесен, овој мал блендер за смути се вклопува во секоја кујнска фиока и е...
Пауерликс Млечен пена...
86.273 прегледи
Пауерликс Млечен пена...
 • 【Добијте густа и кремаста пена како што сакате】PowerLix ја носи својата пренослива пена за млеко за љубителите на кафето. Со...
 • 【Направете богата пена за неколку секунди】 PowerLix млечна пена опремена со моќен мотор од 19000 вртежи во минута, електричната пена...
 • 【Лесен за користење без бучава】Загрејте го млекото, потопете го рачниот калап за пена за млеко во чашата и вклучете го со притискање на ...
 • 【Лесно се чисти и складира】 За да го исчистите, само треба да го исплакнете матерот во топла проточна вода и да го вклучите...
 • 【Висок квалитет за честа употреба】 Млечната пена PowerLix е направена од висококвалитетен нерѓосувачки челик. Неговиот двојник ...

Пена за млеко на батерии Sedhoom

седиме Станува збор за евтин пенар, кој работи на батерии, кој нуди добра моќност и низок шум. Идеален да го носите онаму каде што ви треба, како што е вашето работно место. За 10 секунди ќе ја добиете посакуваната пена благодарение на неговиот ефикасен и моќен мотор.

Се издвојува по својата компактен дизајн и мал работен шум. Со моќен мотор со A+ ефикасност за продолжување на траењето на батеријата и отстранлива глава на миксер за лесно чистење. Можете да го користите за измешајте ги сите видови течности и создаваат пена во нив, од млеко, до јајца, чоколади итн., и топли и ладни. Покрај тоа, изработен е од нерѓосувачки челик и ABS пластика, тој е хигиенски и лесен за чистење.

Не се пронајдени производи

Fackelmann FOOD&MORE Пена за млеко на батерии

Ако преферирате нешто побрзо од рачните, но исто така ви овозможува да го користите секаде каде што ви треба за да работите со батерии, тоа е скимерот Fackelmann. Овој производ има моќен мотор кој работи со 2 АА батерии.

Материјалот на рачката е ABS и нерѓосувачки челик, па затоа е отпорен. Големината не надминува 21.5×4.5cm, така што е компактен за носење.

Босен кујна 2 MF8710

бозен кујна 2 Тоа е уште еден препорачан и евтин пенар што можете да го купите. Овој модел е совршен за брзо создавање пена во млекото. Идеален за широк спектар на пијалоци.

Неговиот дизајн е ергономски, лесен и компактен. Тој нуди резултати за неколку секунди благодарение на моќниот мотор и ниското ниво на бучава. Се храни благодарение на вклучени две АА батерии. За да го исчистите, можете лесно да го извадите стеблото од нерѓосувачки челик.

Пена за батерии со едноставен вкус

Тоа е евтин скимер и многу сличен на другите, со а ергономска рачка и упатете се кон млекото за пена. Има гарантен сервис од 24 месеци, исто како и претходниот. Покрај тоа, ви овозможува да креирате различни пијалоци со пена.

Потребен е само еден допир за да се произведе пена со копчето за вклучување/исклучување. За неколку секунди го добивате резултатот и речиси и да нема бучава.

Други додатоци за постигнување подобри резултати во вашата млечна пена

Покрај млечните пена ги има и некои дополнителни алатки што може да помогне да постигнете поелегантни форми во вашите пени или да ја обработите површината, постигнувајќи вистинска уметност за најспецијалните прилики:

Комплет за правење уметност за кафе

Ако веќе сте експерт за создавање млечна пена, веројатно сакате да одите малку подалеку и да почнете да работите на обликот и да создавате вистински уметнички дела на површината на вашето кафе. Во овој случај, имате комплети на пазарот кои ќе ви помогнат да започнете.

На Амазон имате комплет со 16 различни модели за правење форми, да можете да го персонализирате кафето според вашето расположение или за најспецијалните прилики. Тие се метални нијанси за посипување на површината со чоколадо, шеќер во прав или кој било друг прав. Покрај тоа, вклучува специјални лажици за работа и игла за попрецизно работење.

нерѓосувачки челик млеко разгорува

исто така можете да најдете нерѓосувачки челик млеко разгорува. Овој метал, покрај тоа што лесно се чисти и не се расипува со текот на времето, овозможува подобри резултати при креирање на пена со пена што се напојува на батерии.

Бидејќи е спроводлив метал, тој ќе го одржува млекото на подобра температура, така што маснотиите остануваат стабилни и се емулгираат многу побрзо, а пената се стекнува подолготрајна конзистентност.

ЕРИКОФЕ печатач

La Печатач ERICO FEE е машина патентирана во Шпанија за да може да печатите што сакате на површината на вашето кафе, пивска пена, па дури и на други производи за јадење (јогурт, колачиња, колачи, тортиљи, леб,...). Со него ќе добиете вистински уметнички дела за најспецијалните прилики, персонализирајќи ги пијалоците на извонреден начин.

овозможува да се инјектира мастило за јадење на површината на кој било предмет или течност. И работи слично како и конвенционалната машина за печатење хартија. Односно, го внесувате цртежот што сакате да го испечатите, а машината го печати за помалку од 10 секунди.

Сликите може да се испраќаат од апликација за мобилни уреди. Во овој случај нема да добиете пена во млекото, но ќе добиете примеси на уметност во случај да немате вештини за кафе уметност...

Направете кафе со млечна пена

Како се пена млекото?

Земете пена млеко од вашите пијалоци топло или ладно не е лесна задача. Со помош на пена во млекото внесуваме микромеурчиња за да му дадеме пенеста или кремаста текстура. Но, треба да го имате на ум тоа ако меурчињата се преголеми лесно ќе се скршат и млекото многу брзо ќе се врати во нормала, особено ако го промешате кафето. Но, ако меурчињата имаат соодветна големина, ќе биде многу потешко да исчезнат и ќе уживате во нив цело време.

Совети за пенење млеко

до добијте добра текстура на облак или кремаст во млекото, можете да следите неколку основни чекори. Со некои основни трикови ќе спречите брзо да се спушти или да не ја достигне саканата јачина:

 • вид на млеко: најдобро е да користите нормално млеко, односно полномасно млеко. Овој вид млеко има повеќе маснотии, што му дава погуста текстура и ќе постигне поквалитетна пена. Во случај на употреба на полуобезмастено или обезмастено млеко, ефектот нема да биде ист. Има и млека за кетеринг, повеќе маснотии, кои даваат уште поголема кремост. Обидете се да додадете малку течен крем (12 или 18%). Тоа не пропаѓа.
 • ладно млеко: подобро е да започнете со ладно млеко, бидејќи ако е топло ќе биде потешко да ја добиете пената со вашиот млечен пенар. Некои грешат да го загреат, а потоа да се обидат да создадат пена, но не ги добиваат вистинските резултати и мислат дека тоа е поради уредот што го купиле. Имајте на ум дека протеините и мастите во млекото ќе направат подобро да се емулгира кога е ладно.
 • Сад од нерѓосувачки челик: подобро е да користите метален сад за подобро да ја отфрли температурата и со тоа да спречите побрзо топење на млечната маст со температурата.
 • Доволно моќен пенар: Некои скимери ја немаат саканата моќност. Мора да се погрижите да купите добар уред. Во случај на работа со батерии, внимавајте да ја проверите состојбата на батеријата. Ако е речиси истрошен, моќноста на моторот ќе биде помала и нема да постигне ефект.
 • отстранете ги најголемите меурчиња: Тоа е нешто што го прават најстручните баристи. Тие обично го удираат дното на садот откако ќе го заматат млекото за да се скршат големите меурчиња и да останат само помалите.
 • Загрејте по пенење. Откако ќе ја направите пената, можете да го загреете млекото за да го послужите или да го користите директно ладно ако сакате. Но, внимавајте да не се прегрее, бидејќи целата горенаведена постапка може да отиде во отпад поради кремот што се создава на површината кога ќе се прегрее или ќе зоврие.

Видови на млечни пена

 • Машини за кафе на пареа: Машините за кафе со испарувач обично имаат дополнителна цевка која ви овозможува да генерирате млечна пена за неколку секунди. Цевката ќе внесе воздушни меури во млекото за да му ја даде посакуваната текстура. Тоа е најдобрата опција ако барате се-во-едно, без дополнителни уреди.
 • машина за пена за млеко: Доколку немате апарат за кафе со овие функции, друга опција што ја имате е да купите пена за млеко. Секој од нив може да постигне многу различни резултати, па би било добро ако ги прочитате описите на секоја опција достапна на пазарот. Она што им е заедничко е тоа што сите се електрични и ја вршат работата автоматски и брзо.
 • пена на батерии: постои поевтина опција од претходната, иако не ги добива истите резултати. Тие се мали млечни пена или емулгатори на батерии. Тие вклучуваат мал мотор во нивната рачка за да може енергично да го победи млекото и да добие пена. Тие обично работат на батерии од типот ААА. Понекогаш, некои вклучуваат и различни видови на заменливи прачки за да се постигнат различни различни текстури.
 • рачен скејмер: Конечно, тука се и рачните млечни пенари, односно оние кои работат со механичко дејство. Затоа, не го прават тоа автоматски или со електронски мотор како претходните, туку ќе треба сами да го победите. За тоа е потребно малку повеќе време, но тие имаат предност во однос на претходните. Генерално, капацитетот е поголем и постигнатите резултати се слични на електричните.