Црн петок

Погледнете ги денешните понуди (07)

Делта кафемати

Машините за кафе Делта се една од оние многу посакувани опции за нашиот дом. Благодарение на вашата кафе во капсули можеме да пиеме пијалок со различни завршетоци, со што ќе ја исполниме желбата на најпребирливите непца. Различни типови резултати се оние кои укажуваат дека ќе најдеме бренд со кој треба да се смета.

Без разлика дали сте одгледувач на кафе или ако сакате вашите посети секогаш да заминат со широка насмевка, можете да помислите на кафемат Делта: добри карактеристики, одлични резултати и многу попристапни цени отколку што може да замислите априори. Прочитајте бидејќи следно ги анализираме главните модели на апарати за кафе Делта.

Milkcool Delta Q: најпродаваниот производител на кафе Делта

Без сомнение, брендот има неколку кои имаат одлични мислења. Но, еден од најценетите од потрошувачите е Машина за кафе Milkcool Delta Q. Прво, затоа што има прилично разумна цена за се што ни носи. Тоа е околу 100 евра, но со себе носи и капар за млекото. Благодарение на ова, комбинацијата во вашите пијалоци ќе биде професионална и со совршен вкус, особено во капучино или во крем кафе.

Без да заборавиме дека има резервоар за вода од еден литар и послужавник за вкупно 10 капсули. Тоа е одлично купување за сите оние поединци или семејства кои сакаат допир на млеко во нивното кафе. Друга предност ќе биде неговиот лесен систем за чистење и неговиот 1200W моќност.

Неговиот резервоар за вода достигнува литар, со огромен притисок од 19 бари, односно професионален кафемат за извлекување на максимален вкус и арома, како оние на вашето омилено кафуле.

El финалната завршница е доста привлечна, со квалитетна монтажа и материјали. И нема да зазема премногу простор бидејќи е многу компактен.

Кафе машини Delta Qool Evolution

Delta Q 012870 Qool Evolution

Се соочуваме со еден од најкомпактните, но не престанува да биде исто толку функционален. Со резервоар за вода од еден литар, можете да програмирате долго кафе и инфузии. Фиоката може да се прилагоди така што ќе можете да поставите повисоко или пониско стакло, во зависност од вашите потреби. Се разбира, моќноста е сè уште 1200 W за поконцизна работа. Имај цена помала од 50 евра, поради што се позиционираше како најпродаван бренд.

Кафемат со квалитетен дизајн, со пластични делови, не'рѓосувачки челик и со компактен и атрактивен дизајн. Има резервоар од еден литар за вода, друг резервоар за искористени капсули до 10 единици, капацитет за програмирање на јачината на звукот, прилагодлив сад против капнување и Притисок од 19 бари, за професионален резултат.

Delta Q 012871 Qool Evolution

Ако ви се допаѓа белиот финиш, можете и да го изберете, без да заборавите дека ја има истата моќ како неговите придружници. Тоа е еден од најлесни за употреба кафемати, со копче за вклучување/исклучување, видлив резервоар за вода и послужавник кој исто така се прилагодува на големината на избраната чаша. Што повеќе да бараме?

Апарат за кафе со бесшумна технологија, со брзо загревање благодарение на неговата моќност од 1200w, со професионални резултати поради високите Притисок од 19 бари, и опција за да може да програмирате томови. Содржи резервоар до 10 капсули, со елегантен и компактен дизајн и со интегриран резервоар од 1 литар.

Delta Q 012872 Qool Evolution

Модел достапен во црвена боја и во капсули. Повторно зборуваме за моќност од 1200 W и цена од околу 50 евра. Со неа можеме персонализирајте го кафето сакаме, без разлика дали е долг или краток. Исто така, запомнете дека употребените капсули автоматски се отстрануваат на посебен депозит.

Овој друг апарат за кафе се одликува со истиот дизајн и карактеристики, само во овој случај тоа е црвено, наместо досегашните црно-бели модели. За останатото, вклучува и компатибилност за капсулите DeltaQ, резервоар со 10 потрошени капсули, резервоар за вода од 1 л, програмабилен волумен, прилагодлив послужавник и притисок не помал од 19 бари...

Делта Кју Жолта

Тоа е исклучително едноставен апарат за кафе во однос на неговиот дизајн, но тоа е неконвенционален. Со многу впечатлив изглед во жолта боја, за оние кои бараат нешто револуционерно во нивните кујни. Покрај тоа, има многу евтина цена. Неговите димензии се исто така мали, а веднаш над него е и резервоарот за вода, со капацитет од 280 ml.

Има функција на брз почеток, многу е тивок, компатибилен со капсулите Delta Q, и со поголема моќност од претходните од 1455w. Во однос на притисокот, исто така достигнува неверојатни 19 бари.

Делта Q 017221

Со оваа друга машина за кафе за капсулите Delta Q можете да вкусите совршено кафе, автентичен вкус на еспресо. Сите со минималистички дизајн и едноставни линии. Неговата бела/антрацитна/црвена завршница (за избор) е привлечна, а неговата едноставност на употреба нема да ве остави рамнодушни. Доволно е само еден допир да го испиете кафето или пијалакот готови.

Се разбира, како и другите Delta Q, има и резервоар од 10 празни мешунки, резервоар од 0.8 литри, програмабилна јачина на пијалок, прилагодлива фиока и Притисок од 19 бари.

Делта: повеќе од 50 години ги освојува одгледувачите на кафе

Сè има почеток за да може малку повеќе да се разбере историја на овие машини за кафе. Значи, мораме да се вратиме во 1961 година, каде што самиот бренд започна како Delta Cafés. да во ред неговото патување започна во Португалија, не би требало долго да се пробие низ половина свет. Благодарение на тој успех, со текот на годините набрзо се размислуваа за нови ресурси. Затоа дојдовме да зборуваме за капсули во 2007 година, можеби затоа што кафето е добро спакувано, зачувувајќи ги сите негови доблести во вид на квалитет и вкус. Од друга страна, изгледот на совршените машини за создавање пијалоци со пооригинален допир.

капсули-делта

Зошто машината за кафе Делта вреди

Како што можеме да видиме, вистината е дека апаратите за кафе Делта се добра инвестиција, без да мора многу да си ги чешаме џебовите. Значи, ако вашите цени се точка во ваша корист, сè што ни нудите во вредност за парите, не е далеку зад себе. Секој од моделите обично има голема моќност од околу 1200 W. Затоа, се соочуваме со моќна машина што може да ја користи секој ден и за целото семејство. Од друга страна, ќе најдеме поголеми или покомпактни машини, со автоматски контроли и со различни мешавини за правење на најдобрите кафиња. Што повеќе Капсулите Делта ги има во пакувања од 10 и по цени околу 3 евра. Гледаме дека вреди бидејќи неговите ниски цени не штедат на добар квалитет и функционалност.