Црн петок

Погледнете ги денешните понуди (07)

Вградени апарати за кафе

Дали сакате да имате сè добро организирано во вашата кујна, без да морате да ги гледате апаратите што се преклопуваат? тогаш ви треба одлучете се за вграден апарат за кафе. Ако микробрановата печка може да оди вака, зошто да не и кафемат што исто така го користиме секој ден? Сè повеќе луѓе избираат да го интегрираат во нивниот мебел.

Се разбира, ако сè уште се сомневате дали да го поставите на овој начин или не, тогаш треба да ви обезбедиме низа предности, како и опции кои ќе ги направат вашите идеи многу јасни. Најмодерни апарати, со широки опции и кои ни овозможуваат поедноставно секојдневие.

Најдобрите вградени машини за кафе

Bosch CTL636ES6-...
 • BOSCH CTL636ES6 ИНТЕГРАЦИСКИ КАФЕШАР CTL636ES6
Philips Series 2200...
20.844 прегледи
Philips Series 2200...
 • Мазна и свилена пена: Со млечната пена Panarello, добијте млеко со совршено текстура, дизајнирано со само две...
 • Поедноставена контрола: Овој апарат за кафе со пена за млеко вклучува интуитивен екран на допир кој ви овозможува да изберете со...
 • Персонализирајте го вашето искуство со кафе: прилагодете го интензитетот и количината на вашиот пијалок со менито My Coffee Choice. Со три ...
 • Моќен филтер и лесно одржување: Благодарение на системот AquaClean, уживајте во чиста и прочистена вода - Со менување на...
 • Моќна мелница: 100% керамика - Со 12 поставки за да може да мелете зрно од која било големина, од прав...
Siemens CT636LES6...
78 прегледи
Siemens CT636LES6...
 • Сименс
 • Дом и кујна
 • Високи перформанси
Почеток на De'Longhi Magnifica...
45.771 прегледи
Почеток на De'Longhi Magnifica...
 • ОД ЗРВ ДО ШОЛЈА: Уживајте во шолја кафе. Кафематот ги меле свежите зрна пред употреба. Вклучува...
 • ПАНЕЛ ЗА КОНТРОЛА СО МЕК ДОПИР: Уживајте во едноставен кориснички интерфејс со својот интуитивен контролен панел со мек допир, кој...
 • МЛЕКО ПАС: Подгответе пијалоци со млеко и кремаста пена како бариста благодарение на неговиот традиционален млечен пена....
 • РЕЦЕПТИ СО ЕДЕН ДОПИР: Со само еден допир, Magnifica Start нуди 4 рецепти за поголема удобност: пареа, еспресо, кафе, долга...
 • ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ: Многу од неговите отстранливи компоненти се безбедни за миење садови за лесно чистење

Има голем број вградени кафемати, но само неколку марки и моделите се навистина задоволувачки. Затоа, еве добар избор на некои производи кои нема да ве разочараат:

Melitta Caffeo Solo E950-222

Ако барате нешто евтин и функционален, Melitta Caffeo е она што го баравте. Всушност, тој е најевтин на оваа листа, со цена под 300 евра. Овој апарат за кафе има се што ви е потребно за да направите добро кафе, со резервоар за вода од 1.2 литри и преграда за зрна за складирање до 125 грама кафе.

Има функција за автоматско исклучување, троши 0w кога е во мирување. Неговите контроли се лесни за користење, а нема да имате проблем да ја регулирате количината и количината на кафе. Со 3 нивоа на интензитет за избор (меко, средно, силно), со 3 степени на мелење и 3 нивоа на температура на водата. Секако дека има капацитет да направете 1 или 2 чаши наеднаш. Неговите резервоари се отстранливи за лесно чистење.

Бош CTL636ES6

Bosch е лидер во квалитетот и иновациите, и, исто така, сакаше да ги стави овие квалитети во служба на одгледувачите на кафе. Со оваа вградена машина за кафе можете да ја имате оваа прекрасна машина во вашата кујна, целосно интегрирана како уште едно парче мебел. Со професионални резултати за околу 1600 €.

Има мерна лажица за кафе и прашок, со сад за зрна до 500 грама за напојување на вашата мелница, со капацитет за 500 мл млеко да може да го загрее и да добие пенливи кафиња, резервоар за вода до 2.4 литри итн. Сите со многу елегантен црн и финиш од нерѓосувачки челик.

Su Паметен систем OneTouch / 8 My Coffee ви овозможува да програмирате рецепти и да подготвите до 10 различни видови пијалоци. И ако сакате да направите две чаши истовремено, тоа исто така го дозволува. Сето тоа е контролирано од неговиот TFT екран со LED позадинско осветлување.

Тиково мајстор

Друга од вградените машини за кафе со средна цена, но од добра марка, е германската Teka. Овој модел на капсула кафемат Со моќност од 2100w ќе добиете одлични резултати. Материјалот за завршна обработка е од нерѓосувачки челик, па затоа е чист и издржлив. Се за цена од нешто повеќе од 630 евра, што воопшто не е лошо.

Има контролен панел со 4 инчен TFT екран, со ротирачки копчиња со LED осветлување за избор на поставки. Може да приготвува само една шолја одеднаш, но тоа го прави маестрално, со способност да испарува од својот блик. Има 3 функции за кафе, млечна пена и топла вода, со 4 автоматски програми.

Siemens-lb iq700 Expresso Center CT636LES6

Оваа друга германска вградена кафемат од брендот Сименс е една од најдобрите што постојат во моментов. Добар придружник за вградување во вашата кујна, со димензии 67x54x47.8 cm. Овој експресно центар има моќност од 1600 W и е завршен во висококвалитетни материјали, како на пр. нерѓосувачки челик, со многу елегантен дизајн и модерно.

Овој производ е дизајниран да задоволат сите потреби од најмногу кафе во куќата. Со систем дизајниран да биде издржлив, со високи перформанси, многу практичен и навистина вкусен резултат. Покрај тоа, има и голем резервоар за вода од 2.4 литри за правење голем број кафиња.

Поседува а дисплеј во боја и едноставен избирач за да ги избирате опциите од менито и рецептите за кафе како што сакате. Има послужавник против капнување и екстрактор со два млазници за да се подготвуваат една или две чаши истовремено.

Што е интегриран апарат за кафе

Како што покажува неговото име, тоа е кафемат кој е вграден во парче мебел од кујната. Како што добро знаеме, модуларните композиции се еден од основните детали, особено во помодерните кујни. Во нив, и микробрановата и сега апаратот за кафе можат да одат без да заземаат повеќе простор. Совршено ќе се комбинира со останатиот дел од декорацијата и можете да го користите на едноставен начин, без да морате да го поместувате. Тие се слични на оние што ги наоѓаме во баровите. Ова ни кажува дека не само што имаат основно кафе, туку дека ќе најдеме различни опции во однос на пијалоците.

Несомнено, една од големите предности ќе биде Повторување на просторот. Бидејќи како што кажува неговото име, тие се интегрирани во кујнскиот мебел. Што ни го остава делот од масата целосно слободен. Нешто што не се случува со останатите машини за кафе, кои во помала или поголема мера секогаш ќе заземаат поголема празнина. Вистината е дека овие машини за кафе обично се прилично големи и не би имале место доколку не се монтираат на овој начин.

La удобност е уште една предност. Бидејќи, како што споменавме, тие се обично многу интуитивни машини, што го олеснува правењето кафе или млечни напитоци. Покрај тоа, тие можат да се програмираат, секогаш одржувајќи ја топлината на пијалокот на вистинското ниво. Намалување на времето за подготовка, но уживање во повеќе од неверојатен резултат.

Зошто да изберете интегриран апарат за кафе

Вистината е дека пред да започнеме со него, мора да имаме на ум дека тие се дизајнирани да му даваат добра секојдневна употреба. Затоа што во спротивно, ќе имаме други попристапни опции во вид на типови на машини за кафе кои сите веќе ги знаеме. Затоа, доколку сакате кафе и подготвувате разни комбинации со него, ќе треба да изберете вграден кафемат.

 • За неговите разновидност при правење пијалоци. Кафето ќе биде главниот лик, но вие или вашите гости никогаш нема да се уморите од различните комбинации што ни ги овозможува.
 • La најнова технологија Тоа е оној што седи на нив. Ова го прави сè многу лесно за ракување, преку екран и разни копчиња со многу специфични функции.
 • Обично имаат интегрирана мелница, за да може да се меле токму во моментот на послужување на кафето.
 • Su дизајн Целосно е компатибилен со најмодерните соби.
 • Покрај тоа, има добар систем за чистење, што го прави уште попрактичен.

Совети за избор на интегриран апарат за кафе

Неговиот квалитет

Кога зборуваме за вградени машини за кафе, веќе зборуваме за супериорен квалитет. И покрај тоа што во нив ќе сретнеме различни стилови, како што е вообичаено при овој вид на купување. Поради оваа причина, ќе бидеме пред и автоматски и полуавтоматски машини. Затоа неговите функции и технологија ќе бидат супериорни и со големи предности.

функции

Знаеме дека огромното мнозинство од овие машини за кафе ќе имаат функции, а многу од нив. Но запомнете дека секогаш ќе го бараме наједноставното. Така ќе оставиме да не понесат најавтоматските, за да избегнеме проблеми. Така, целосно ќе уживаме и во неговиот вкус и во аромата на а свежо направен пијалок.

Чистење

Нивното чистење е обично автоматско. Но, точно е дека некои негови наслаги може да се отстранат, за поправилно чистење. Ова е уште една точка за која треба да бидете многу јасни.

цена

Се соочуваме со висок опсег, така што цените ќе бидат повисоки од другите модели на апарати за кафе. Сфатете го тоа како инвестиција, но секогаш треба да ја земете предвид употребата што ќе ја дадете. За да можете да ја прилагодите неговата цена според вашиот џеб. Дали сега ви е појасно?