Машини за кафе Philips

Ние сме порано една од најголемите компании во светот па, како би можело да биде поинаку, машините за кафе произведени од Philips не заостануваат далеку. Во рамките на различните опции наоѓаме повеќе основни машини, како на пр капе, машини за кафе со капсули или автоматски машини за еспресо.

Има многу Модели на апарати за кафе Philips што можеме да ги најдеме на пазарот, па затоа е од суштинско значење водич како овој што ни овозможува да ги знаеме главните карактеристики на секој од нив, најпродаваните во секој сегмент и препораките што треба да ги земеме предвид при купувањето. Ве покануваме да продолжите да читате.

читај повеќе

Кафемати Јура

Јура е швајцарска компанија која е специјализирана за автоматски и луксузни машини за кафе. На овој начин, знаеме дека резултатот ќе биде најпрофесионален, секогаш почитувајќи ги и вкусот и аромата на свежо сварено кафе, со авангарден дизајн и практични функции кои се многу едноставни во исто време.

Покрај тоа, оваа фирма е многу свесна за одржливост во неговите производни процеси, поради што се посветени на енергетска ефикасност и избегнување на секаков вид непотребен отпад. Додадена вредност која кажува многу за тоа кој ќе се одлучи купи кафемат Јура.

читај повеќе

Лаваца машини за кафе

Дали сте слушнале за машините за кафе Lavazza? Сигурно одговорот е да бидејќи се работи за еден од најпознатите брендови на кафе. Повеќе од 100 години традиција гарантираат ваква компанија, која се засноваше на добар избор на кафиња за подоцна да им отстапи место на едноставни и професионални машини.

El елегантен и модерен допир Тоа е она што е највидливо кај моделите на Lavazza. Од друга страна, капсулите се едно од најголемите барања за одгледувачите на кафе и фирмата си го бара своето место на пазарот на кафе. машини за кафе со капсули. Различни модели, функции и бои, издржливи и отпорни машини. Накратко: квалитет, перформанси и едноставност, што повеќе би можеле да побарате?

читај повеќе

Кафемати MiniMoka

Марката Мини Мока беше купена од Бик пред речиси 10 години, така што има гаранции за неговиот квалитет и достапноста на резервни делови и додатоци. Мини Мока главно се фокусира на пазарот на машини за еспресо, иако неодамна влегоа да се натпреваруваат во нишата на машини за кафе со капсули.

Доколку сакате свежо сварено кафе, со интензивен вкус и арома, но без да ја заборавите пената, тогаш ќе ви се допадне Мини Мока саксии. Затоа што со нив ќе направиме еспресо брзо и со сите предности што тоа ги носи за непцето на најпребирливите кафепијци. Ние ви помагаме да го изберете вашето, продолжете да читате.

читај повеќе

Бош машини за кафе

Bosch е една од најпознатите компании во секторот на апарати за домаќинство и тоа не е случајно. Оваа компанија беше основана во 1886 година во Германија, и оттогаш отвора празнина на пазарот врз основа на квалитет и иновативност. Всушност, тој стекна популарност со маркетинг на својот прв електричен фрижидер. Така се етаблира како еден од водечките производители на технологија во Европа.

Малку по малку ги проширува своите производи за да покрие повеќе сектори, неодамна пристигнува во една од електричните кафемати. Ова е местото каде што ја стави целата таа технолошка традиција за да ги издвои своите машини за кафе. Ако размислувате да купите кафемат Bosch, прочитајте понатаму.

читај повеќе

Орбегозо машини за кафе

Орбегозо е еден од шпанските брендови на машини за кафе што можеме да ги најдеме заедно со други како Цекотек o Уфеса, да наведеме неколку. Овој шпански производител, поточно од областа Мурсија, постепено стана конкуренција на други познати брендови.

Овој натпревар е дел од квалитетот на нивните производи како и нивните добри цени. Оттука, не е чудно што моментално се продава низ цела Европа. Денес ќе дознаеме малку повеќе нивните најдобри модели, класифицирани од видови на кафемат за удобност.

читај повеќе

Saeco машини за кафе

Иако е точно дека е основана во Италија на почетокот на 80-тите, таа е моментално Saeco припаѓа на брендот Philips. Се издвојува за правење некои автоматски машини за кафе многу едноставен за употреба. Малку по малку, карактеристиките на машините за кафе еволуираа до најсовремените детали и сега тие се натпреваруваат како еден од главните брендови во сегментот.

Покрај автоматските машини за кафе, фирмата има и други модели на рачни апарати за кафе со опција за единечна доза. Изборот ќе зависи од вкусовите и потребите на секој од нив. Но, каков и да е вашиот избор, ако изберете Senseo ќе добиете квалитетен кафемат поддржан од голема фирма.

читај повеќе

Градник апарати за кафе

Сигурно ќе ви звучи познато и многу, бидејќи најкласичниот стил денес повторно е многу успешен. Зборуваме за Италијански машини за кафе од брендот градник. Сепак, и покрај тоа што е инспириран од трансалпскиот систем, фирмата Bra Isogona SL е шпанска компанија. Овој бренд има долгогодишна традиција и посветеност на сите видови кујнски производи, ставајќи го своето искуство на услуга на корисниците кои бараат квалитет.

Овој тип на кафемат е познат и како мока тенџере. Го прави кафето преку зовриена вода и нејзината пареа, систем кој е патентиран во Италија. Градникот продолжи да се потпира на ваков производ, па затоа и денес продолжува еден од најпродаваните. Изработено од нерѓосувачки челик, кој има поголема издржливост.

читај повеќе

Делта кафемати

Машините за кафе Делта се една од оние многу посакувани опции за нашиот дом. Благодарение на вашата кафе во капсули можеме да пиеме пијалок со различни завршетоци, со што ќе ја исполниме желбата на најпребирливите непца. Различни типови резултати се оние кои укажуваат дека ќе најдеме бренд со кој треба да се смета.

Без разлика дали сте одгледувач на кафе или ако сакате вашите посети секогаш да заминат со широка насмевка, можете да помислите на кафемат Делта: добри карактеристики, одлични резултати и многу попристапни цени отколку што може да замислите априори. Прочитајте бидејќи следно ги анализираме главните модели на апарати за кафе Делта.

читај повеќе

Машини за кафе Bialetti

Дали го знаете Машини за кафе Bialetti? Италијанскиот бренд има долга историја на пазарот на кафе и ако се одлучиме за него кога бараме а мока тенџере знаеме дека сме во добри раце.

Вашиот елегантни дизајни а разновидноста на цените се гаранција дека ќе најдеме производ кој одговара на нашите потреби. Не пропуштајте го овој преглед на Најпродаваните модели на Биалети како и нашите совети што треба да ги имате на ум претходно купи италијански кафемат.

читај повеќе

Тасимо машини за кафе

Tassimo припаѓа на брендот Bosch и се натпреварува на сè потесниот пазар машини за кафе со капсули. Во случајот на капсулите Tassimo, постои квалитет што ги прави карактеристични: секој има баркод кој го содржи „рецептот“ на пијалокот кој кафематот мора да го прочита и подготви. Сепак, тие можат да се подготват и рачно.

Тоа се машини со кои можеме да направиме многу пијалоци освен кафе, искористувајќи ги максимално. Ви кажуваме сè за најдобрите модели на машини за кафе Tassimo, за да ви помогнеме да го изберете вашиот. Продолжете да читате.

читај повеќе

Машини за кафе Cecotec

Машините за кафе Cecotec станаа други главни по бројот на продажби. Шпанскиот бренд растеше малку по малку, благодарение на Високо ефикасни и квалитетни производи по разумна цена. Компанијата е основана во средината на 90-тите, иако дури неколку години подоцна таа навистина полета благодарение на Amazon.

Од правосмукалки Cecotec, преку кујнски роботи, па дури и до машини за кафе. Ова се производи од средна класа по пристапни цени, со бројни опции за да одговараат на потребите на клиентите. Дали вредат машините за кафе Cecotec? Продолжете да читате, вие сте на вистинското место да го најдете одговорот.

читај повеќе

Крупс машини за кафе

Кога го спомнуваме Крупс зборуваме за еден од најпознатите германски брендови. Иако оваа фирма започна во 40-тите, дури во 80-тите се специјализираше за машини за кафе. Од овој момент тој се воведува нови модели и се здоби со истакната позиција на пазарот за машини за кафе.

Тешко е да се споменат сите негови модели, бидејќи тие се многу и разновидни. Да се ​​организираат информации Ќе анализираме различни модели на машини за кафе Крупс според типот на машината, како и најдоброто и најпродаваното. Да почнеме.

читај повеќе

Смег машини за кафе

Можеби она што најмногу му се допаѓа на Смег е затоа што вашиот винтиџ дизајн. Нивните кафемати имаат многу означен воздух од 50-тите, за оние луѓе кои бараат нешто повеќе од апарат и сакаат да ја украсат својата кујна. Брендот има долга и просперитетна историја и е многу посебен за љубителите на кафе.

Смег машините за кафе се доста компактен и многу лесен за употреба, како и оригинален и со дизајн кој како што рековме ве тера да се заљубите. Дополнително, со седиште во Шпанија, гарантирана е гаранција за помош, резервни делови и додатоци. Неговата цена можеби е малку висока во споредба со другите брендови, но да не заборавиме дека е така дизајнерски апарати. Ве покануваме да ги знаете неговите главни модели, продолжете да читате.

читај повеќе

Евтини Nespresso машини за кафе

La неспресо машина Тоа е совршена опција за сите љубители на кафе во капсули. Неговата популарност нè натера да најдеме широк спектар на модели, секогаш искористувајќи ја секоја од доблестите на овој систем. Но, со толку многу разновидност, тешко е да се избере само еден.

Веќе нема да биде проблем. Затоа што овде ќе ви ги оставиме најдобрите чекори што треба да ги преземете претходно купи Nespresso машина. Сите тие сомнежи што ги имате во врска со нив, ќе бидат решени подолу. Тоа е најдобриот начин да се биде во можност инвестирајте во добра кафемат. Се осмелуваш?

читај повеќе

Уфеса машини за кафе

Уфеса е друга доверлив шпански бренд, од кои цел живот ги имаме дома. Не за џабе нудат мноштво мали апарати од средна класа, по пристапни цени и со добри карактеристики и техничка услуга. Сигурно повеќе од еден производ од оваа фирма бил или се уште е во вашиот дом.

Ова е показател за довербата што ја даваат корисниците. Во случај на машини за кафе, Ufesa традиционално произведува модели капе. Во последно време влезе да се натпреварува во сегментот на рачни машини за еспресо. Потоа Ги анализираме и коментираме најдобрите модели на машини за кафе Ufesa. Ве покануваме да продолжите да читате.

читај повеќе

Машини за кафе Dolce Gusto

Некои од машините за кафе со капсули имаат заедничко тоа што се фокусираат на подготовка само на кафе. Или сам или со млеко, но секогаш имајќи го како протагонист. Нешто што кај кафематот Dolce Gusto, опцијата ќе биде нешто поширока. Пошто со неа ќе имаме опција за подготовка на кафиња, чоколади, ладни пијалоци и инфузии во исто време.

Зад сето ова стои Нескафе, кој си презел за право да ни понуди а широк спектар на капсули и во неговите вкусови. Веќе нема да имате изговор за да можете да уживате во омилениот пијалок, само со притискање на копче и за неколку секунди. Не пропуштајте го најдобриот избор на овој тип на кафемат.

читај повеќе

Машини за кафе Senseo

Машините за кафе Senseo ја комбинираат поддршката на одличен бренд со неговата посветеност да се добие висококвалитетен резултат кој е многу лесен за употреба. Уште еднаш наоѓаме Филипс зад овие машини за единечна доза кои беа толку популарни во јавноста од 2001 година, кога беа лансирани на пазарот во Белгија.

Малку по малку влегува во многу домови, освојувајќи ги корисниците кои бараат квалитетно кафе за секојдневно консумирање. За неколку секунди и на многу едноставен начин, без да се изгуби од вид неговите пристапни цени, машините за кафе Senseo се една од главните опции што треба да ги земете предвид доколку сакате да се одлучите за а капсула кафемат. Продолжете да читате, ние ќе ви кажеме кои се најдобрите модели и најпродаваните.

читај повеќе

Кафемати Oster

Вистина е дека некои брендови или компании имаат процес на адаптација и еволуција. Еве што се случи со денешниот главен лик. Како неговото патување започнало во 1924 година. Иако на почетокот, се чини дека општеството бараше повеќе од фризурите да бидат протагонисти. Поради оваа причина, тие почнаа да се продаваат како една од одличните бази на компанијата.

Време после тоа продолжи со производство на други апарати за домаќинство како што се тостери или миксери. Се разбира, ако поминува времето, напредокот исто така е, и дојде време кога нè запознаа со машините за кафе Oster и оттогаш нивниот успех ги премина границите. Добриот прием на Остер Прима Лате, Еден рачна машина за еспресо, ги натера дури и да размислуваат за издавање на втора верзија.

читај повеќе

Кафемати Solac

Solac е шпански бренд со повеќе од 100 години историја. Главно се занимава со производство на кафемати за капе, иако на пазарот влегоа и за рачни машини за еспресо. Понуди производи од средна класа по прилично конкурентна цена, што го прави совршена опција за оние кои не сакаат да инвестираат многу пари или бараат едноставен и издржлив апарат.

Solac неодамна се одлучи за асортиман на производи на попрофесионално ниво, така што можеме да најдеме и некои модели од повисока класа. Следно правиме а Анализа на најпродаваните машини за кафе Solac а ние ви помагаме да го изберете вашиот. Продолжете да читате.

читај повеќе