Црн петок

Погледнете ги денешните понуди (08)

Понуди во машини за кафе ДЕНЕС (08)

Црн петок и кибернедела Пристигнуваат натоварени со неверојатни понуди за кафемати и додатоци. Но, дали знаевте дека во текот на годината има и поволни цени кои можете да ги искористите? Без разлика дали ви треба една од овие машини за кафе или ако планирате да ја подарите на некој близок, искористете ги овие понуди за да заштедите добри пари, кои ќе ви бидат потребни во овие кризни моменти поради пандемијата. Дополнително, не само што ќе имате вртоглава продажба, туку и бесплатна достава доколку имате Amazon Prime, па не мора да плаќате ниту денар за да ги добиете поволните цени директно до вашиот дом брзо. Доколку сè уште сте неодлучни, еве неколку препораки со некои од најдобрите кафемати што можете да ги купите

Запомнете дека ако не сте сигурни, можете да го користите нашиот конфигуратор да откриете кој е вашиот идеален апарат за кафе, како и нашата компаратор на модели, кој се прилагодува на она што сакате да го потрошите.

Понуди со поголем попуст

ТОП ПОПУСТ
ТОП КАПСУЛИ
ТОП ЕКСПРЕС
ТОП ИНДУКЦИЈА
ТОП ЕЛЕКТРИЧНИ
АВТОМАТСКИ БРЗОВИ
Philips Series 2200...
Philips L'Or Barista...
Бревил машина...
Bialetti Mini Express...
Биалети мока...
Апарати за жалфија...
̶3̶9̶9̶,̶9̶9̶€̶
̶1̶1̶9̶,̶9̶9̶€̶
̶2̶5̶9̶,̶9̶9̶€̶
̶7̶4̶,̶9̶5̶€̶
̶1̶2̶4̶,̶6̶1̶€̶
̶7̶2̶9̶,̶9̶0̶€̶
ТОП ПОПУСТ
Philips Series 2200...
̶3̶9̶9̶,̶9̶9̶€̶
ТОП КАПСУЛИ
Philips L'Or Barista...
̶1̶1̶9̶,̶9̶9̶€̶
ТОП ИНДУКЦИЈА
Bialetti Mini Express...
̶7̶4̶,̶9̶5̶€̶
ТОП ЕЛЕКТРИЧНИ
Биалети мока...
̶1̶2̶4̶,̶6̶1̶€̶
АВТОМАТСКИ БРЗОВИ
Апарати за жалфија...
̶7̶2̶9̶,̶9̶0̶€̶

Понуди по тип на производ

Машини за еспресо - најдобри зделки

Ова се најдобрите зделки за рачни или рачни машини за еспресо денес, 08 година.

Машини за кафе со капсули - најдобри зделки

Ова се најдобрите зделки на машините за кафе со капсули (Nespresso, Dolce Gusto...) денес 08.

Супер-автоматски машини за кафе - најдобри зделки

Ова се најдобрите понуди за суперавтоматски машини за кафе со интегрирана мелница денес 08.

Италијански машини за кафе - најдобри зделки

Овие се најдобрите во италијанските машини за кафе или мока тенџериња денес 08.

Машини за кафе капе - најдобри зделки

Ова се најдобрите понуди на машините за кафе капка по капка или американските машини за кафе денес, 08.

Електрични мока саксии - најдобри зделки

Ова се најдобрите зделки за електрични апарати за кафе или електрични тенџериња Moka денес, 08.

Индустриски машини за кафе — најдобри понуди

Ова се најдобрите понуди за индустриски машини за кафе и професионални машини за кафе денес, 08.

Додатоци за кафе Бариста - најдобри зделки

Ова се најдобрите зделки за дистрибутери, броила и преси за кафе денес, 08.

Млеко пена - најдобри зделки

Ова се најдобрите зделки за млечни пена и млечни пена денес 08.

Мелница за кафе - најдобри зделки

Ова се најдобрите зделки за електрични мелници за кафе и мелници на батерии денес, 08 година.

Термоси за кафе - најдобри зделки

Ова се најдобрите зделки за термоси за кафе и шолји за термос денес, 08.

Понуди по бренд

Потекло на црниот петок

Црн петок 2020

Потеклото на Црн петок се одвива во 60-тите (почна да се користи во почетокот на 1961 година, а стана популарен во 1966 година, раширувајќи се во остатокот од земјата во 1975 година), во градот Филаделфија, во САД. Таму почна да се смислува овој поим и секако првично не се однесуваше на понуди. Сè дојде од хаосот што се создаде во големите градови ден по Денот на благодарноста, кога сообраќајот ги урна градовите, а луѓето ги преполнија улиците. Полицијата свесна што секоја година ги чека тој ден, тој ден на крајот го крстиле со тоа име.

Причината за целата гужва во градот дојде од понудите стоковни куќи и некои продавници за малопродажба, за да ја започнат празничната шопинг сезона. Некои продажби се придвижија за да поттикнат компулсивни купувања за овие датуми каде што не се штедат трошоци, дозволувајќи им на продавачите да соберат рекордни профити.

Малку по малку се прошири и во други земји, а во ноември 2012 година би пристигнала во Шпанија рака под рака со германскиот ланец MediaMarkt. Поради успехот на кампањата „Црн петок“, таа постепено ќе се прошири во други суперпродавници, а потоа и на трговците на мало во следните години. Веќе во 2015 година беше имплементиран на општ начин, за да се поттикне купувањето подароци пред Божиќ.

Други слични понуди: Cyber ​​​​Monday и Amazon Prime Day

Црниот петок не е единствениот период од годината со важни попусти, понудите зачестуваат, бидејќи далеку од тоа што изгледа, не ги губат продавниците, туку напротив. Намалувањето на профитот за секоја продадена ставка е повеќе од компензирано со зголемувањето на масовната продажба. Всушност, црниот петок 2018 година беше историски, со што Џеф Безос, сопственикот на Amazon, стана најбогатиот човек на светот по тој ден, со богатство од околу 100.000 милиони долари.

Бизнисите за дополнително да го зголемат својот профит, решија да додадат дополнителен ден на овој консумеристички празник. Тоа беше потеклото на повикот Сајбер понеделник (Сајбер понеделник). Тоа е понеделник по црниот петок, но овој пат посветен на онлајн купувањето. Сепак, разликата помеѓу црниот петок и сајбер понеделникот избледе, бидејќи многу онлајн продавници исто така имаат зделки во петок. Тоа е само уште едно оправдување за оние кои не можеа да купат во петокот...

Покрај тие истакнати денови, многу бизниси создадоа и свои продажни денови. На пример, познатите Амазон премиер ден, Tecnoprecios од El Corte Inglés со продажба на технологија и многу повеќе. Сите можности во кои можете да добиете се што ви треба притоа заштедувајќи значителни суми пари, во некои случаи достигнувајќи попусти од повеќе од 50%.

Кога е црниот петок 2023 година?

црн-петок-датум

El Црниот петок оваа година ќе биде на 24 ноември 2023 година, за да не мора да го пропуштите овој датум. Дополнително, ве советувам да внимавате на понудите од продавниците како Amazon, бидејќи од една недела претходно нудат попусти на одредени производи или нудат флеш понуди.

И ако поради некоја причина ви снемало она што го сакате на црниот петок, тогаш имате уште една шанса за тоа Сајбер понеделник, кој ќе биде на 25 ноември 2023 година. Иако во 2020 година тоа веќе почна да се прави Сајбер-недела, со понуди цела недела. Во него ќе најдете и одлични понуди, иако можеби не се исти или на исти производи. Ве советувам ако видите што ви треба во продажба на црниот петок, купете го и не чекајте, бидејќи понудата од понеделник може да биде полоша или воопшто да ја нема. Тоа е малку лотарија... Односно, треба да го разберете Cyber ​​​​Monday како плеј-оф за да добиете производи или остатоци од залиха, но не како прва опција за купување.

Совети за купување по најдобра цена на црниот петок

црн-петок-кафе машини

до добијте ги најдобрите поволни цени мора да знаете како функционира црниот петок во Амазон. Од претходната недела веќе ќе почнете да наоѓате некои понуди, тоа е како некој вид однапред или предцрн петок што го прави Amazon за побрзо да привлече клиенти.

Всушност, од 17 ноември започнува она што е познато како Семана црниот петок со „Делови на денот“ на сите видови производи на платформата Амазон. Но, во раните утрински часови од четврток до петок ќе дојде најочекуваниот момент, со најагресивни попусти кои треба да ги купите брзо ако не сакате да се потрошат залихите, бидејќи вообичаено е многу од нив да престанат да бидат достапни моменти. откако ќе пристигне понудата.бидејќи ќе има лавина од корисници кои купуваат. Во 2023 година ќе има и тематски понуди во зависност од денот. Види го ова:

Запомнете дека ако производот не е достапен, можете да го додадете во список на желби, и кога ќе биде повторно достапен, купете го брзо. Во случај да не е повторно достапен за време на црниот петок, ќе треба да го платите по вообичаената цена без распродажба или да ја испробате вашата среќа за да видите дали можете да го добиете во Сајбер Понеделник.

Трикови за ловење поволни цени на црниот петок

За да имате повеќе шанси да ловат поволни цени на Амазон црниот петок, можете да ги следите овие едноставни трикови:

  1. Направете претходен список Со се што ви треба. Сè што би сакале да купите, како рани божиќни подароци или што било друго. Така ќе ви биде многу појасно што сакате и дека ќе можете да одите директно по тоа кога ќе се отвори периодот на црниот петок, без да морате бесцелно да се движите барајќи предмети додека сè е при крај...
  2. Во случај да си кафемат, како што е тоа случај, прво анализирајте ги опциите Што имате вие ​​и неговите карактеристики? На тој начин ќе го знаете конкретниот модел што ви треба. Ако го направите тоа преку оваа веб-страница, со кликнување на конкретниот производ што го сакате, ќе имате долг пат да одите, бидејќи можете да ги користите описите и информациите дадени од веб за да ви помогнат при купувањето, а тоа ќе потрае вие директно на понудата на Амазон.
  3. Кога ќе го имате списокот и ќе дојде време, можете да го побарате во пребарувачот Амазон, а ако има повеќе од еден, споредете ги цените пред да кликнете за да купите. Имајте на ум дека Amazon не е продавница сам по себе, туку посредничка логистичка платформа преку која продаваат многу продавници и поединци. Затоа, истиот производ може да го продаваат повеќе добавувачи, сите со различни цени. На овој начин гарантирате дека ќе купите најевтино.
  4. Во случај да нема залиха или пак дотичната кафемат нема никаков попуст, тогаш почекајте ја Сајбер понеделник И вкрстете ги прстите за попуст. Ако не, нема да имате друг избор освен да го купите по вообичаената цена за да не биде доцна. Имајте на ум дека во деновите околу празниците превозниците имаат поголем обем на работа, а веројатно ќе има и доцнења, уште повеќе годинава со пандемијата...

Ако сте биле брзи и сте ги следеле советите, сигурно ќе ја набавите вашата кафемат за многу помалку од она што чинеше на почетокот.

Видови машини за кафе

Што подобро кафе?

додатоци за кафе