Црн петок

Погледнете ги денешните понуди (07)

Евтини Nespresso машини за кафе

La неспресо машина Тоа е совршена опција за сите љубители на кафе во капсули. Неговата популарност нè натера да најдеме широк спектар на модели, секогаш искористувајќи ја секоја од доблестите на овој систем. Но, со толку многу разновидност, тешко е да се избере само еден.

Веќе нема да биде проблем. Затоа што овде ќе ви ги оставиме најдобрите чекори што треба да ги преземете претходно купи Nespresso машина. Сите тие сомнежи што ги имате во врска со нив, ќе бидат решени подолу. Тоа е најдобриот начин да се биде во можност инвестирајте во добра кафемат. Се осмелуваш?

Каква машина за кафе Nespresso да купите?

Nespresso De'Longhi ...
38.177 прегледи
Nespresso De'Longhi ...
 • Стоп за проток: автоматско и програмабилно количество кафе
 • Систем за греење со термоблок (подготвен за употреба по 25 секунди)
 • Режим за автоматско исклучување на 9 минути
 • Отстранлив резервоар за вода со капацитет од 0.7 л
 • Протерување на користени капсули
Krups Nespresso Inissia...
23.579 прегледи
Krups Nespresso Inissia...
 • Неспресо машина за капсули за кафе во една доза со компактен и лесен дизајн; ергономска рачка, соодветно се вклопува...
 • Со притискање на едно копче и за 25 секунди, водата ја достигнува вистинската температура за да подготви до девет кафиња без...
 • Благодарение на неговиот едноставен патентиран систем за екстракција, кој се активира со притискање на копче и произведува притисок од...
 • Режимот за заштеда на енергија ја прави машината автоматски да се исклучува ако не се користи 9 минути
 • Послужавникот за капење што се склопува овозможува користење на поголеми чаши и автоматски се расклопува кога чашата ќе се извади за да се...
Krups Nespresso Essenza...
16.054 прегледи
Krups Nespresso Essenza...
 • Машината за кафе во една доза со ултра компактен модерен дизајн за максимална удобност, зафаќајќи најмал можен простор со...
 • Има 2 програми за кафе за да ја изберете саканата мерка: Кратко или долго кафе; Можете исто така да го прилагодите ...
 • Заштеда на енергија: активирање на режимот за ниска потрошувачка на енергија по 3 минути и функција за автоматско исклучување по 9...
 • Индивидуална машина за кафе со капацитет за користен контејнер за капсули 9 капсули и покрај нејзината мала големина
 • Системот Nespresso Intenso со притисок од 19 бари и брзо загревање за само 25 секунди машината ќе биде подготвена да...
De'Longhi Nespresso...
726 прегледи
De'Longhi Nespresso...
 • ТЕХНОЛОГИЈА НА ЦЕНТРИФУЗИЈА: Патентираната технологија за екстракција развиена од Nespresso ротира до 7.000 пати по...
 • СЕЛУРНОСТ: Неспресо машина за 4 големини на шолји за кафе: шолја/кафе, Гран лунго, двојно еспресо и еспресо, до...
 • ПАМЕТНА ПОВРЗУВАЊЕ: Благодарение на Bluetooth и Wi-Fi, кафематот Vertuo Pop гарантира добра и најсовремена...
 • ЕДЕН ДОПИР: Направете долго кафе како професионално или автентично еспресо со притискање на копче; капсулата се исфрла...
 • ВКУСНО: Nespresso Vertuo нуди комплетна палета на капсули за кафе, од помазно овошно еспресо до...

Најпродавани машини за кафе Nespresso

Неспресо Инисиа

Ако тоа е првата Nespresso машина што ќе ја купите, тогаш можете да се одлучите за една од нив најосновните и најекономичните модели. Покрај тоа, тој е доста компактен, што ќе биде совршен за секаков вид кујна. Има различни бои за избор, иако е точно дека материјалите се пластични. Сè уште има 19 решетки и се загрева за само околу 20 секунди, да може зад нив да подготви повеќе од девет различни комбинации. Капацитет од 0,7 литри и е многу едноставен за користење.

Во овој случај ќе најдете неколку машини со различни бои за да изберете. Производителите Крупс y Де'Лонги Тие се оние кои стојат зад овој модел за капсулите Nespresso. И двете имаат тенденција да нудат многу слични резултати, бидејќи Nespresso се погрижи да нема различни резултати помеѓу различни производители.

Неспресо Есенца

Тоа е мал и податлив модел, кој е исто така многу практичен. Има и 19 решетки како претходниот и а автоматско исклучување по девет минути неупотреба. Има контејнер за искористени капсули и капацитет од 0,6 литри. Ни нуди две големини на чаши и покрај тоа што е пред навистина основен модел, таа е уште една од одличните опции во однос на цената.

Латисима Еден

Време е да подготвиме шолја кафе или пијалок со млеко и за тоа имаме а Кафе машина Nespresso Lattissima One. Неговата цена, иако благо расте, има и 19 бари притисок, три опции за кафе и сензор за да ја искористите количината на млеко. Без да се заборави неговиот капацитет од еден литар и еден Време на загревање 25 секунди. Како што го зголемуваме буџетот, можеме да најдеме модели со повеќе функции, како што е случајот со популарните Латисима анимација со еден допир, со специфични копчиња за 6 видови пијалоци.

Неспресо Пикси

Тоа е уште еден основни модели на Nespresso машини. Може да се каже и дека е меѓу најпродаваните. донесе а пакет за добредојде во форма на капсули, 19 шипки и функција на исклучување по 9 минути неактивност. Неговиот капацитет е 0,7 литри и моќност од 1260 вати.

Неспресо Сити

Овој модел не е баш најевтин од сите, но мора да се признае тоа нуди карактеристики кои ги немаат другите поевтини модели. Мал е и податлив, компактен модел за оние кои имаат проблеми со просторот на шанкот или кујната. Фиоката за кафе е прилагодлива и на неа можете да ставите чаша или стакло од која било големина. А ако сакаш има и Млеко опција.

Најевтина машина за кафе Неспресо

на Апарати за кафе Неспресо Тие се нешто поскапи од другите слични машини за кафе со капсули, делумно поради тоа што припаѓаат на престижната марка Nestlé, но и поради инвестицијата што ја направија во моќни рекламни кампањи со ликот на самиот Џорџ Клуни. Секако, без разлика на сето тоа, доколку сте љубител на добро кафе, овие капсули нема да ве разочараат, бидејќи нивниот квалитет е прилично извонреден во светот на машините за кафе со капсули.

Сепак, тоа не значи дека не можете да најдете поевтина машина за неспресо. Ако се прашувате која е цената на машината која моментално има најниска цена на Амазон, тоа е Неспресо Есенза Мини.

И не се полоши за тоа, всушност се произведени од престижните Италијански бренд De'Longhi, ќе го добијат истиот вкус и арома како и сите други, имаат професионален притисок од 19 бари, имаат термоблок систем за брзо загревање и имаат автоматско исклучување. Единствената разлика помеѓу двете е тоа што вториот додава дополнителен резервоар од 0.2 литри (0.8 l) и тоа што е автоматски/програмабилен.

Прекинати машините за кафе Nespresso

Nespresso експерт

Има технологија мобилно поврзување да подготвите кафе од вашиот паметен телефон. Интегрирајте пена за млеко за да го направите поцелосен и да ја добиете пената што толку многу ви се допаѓа. Напротив, тој е најскап од оние што постојат. И внимавајте со компатибилните капсули, бидејќи во овој случај не се дозволени, само оригиналните Nespresso.

Неспресо мајстор

Тоа е одлична машина за кафе за Nespresso капсули, со капацитет од регулирање на количината на кафе преку бирање. Таа беше една од првите што можеше да го направи ова. Ако сакаш, имаш Голем мајстор со интегрирана пена за млеко. Неговиот послужавник е исто така прилагодлив на големината на чашата, има талог за искористени капсули за 15 од нив. Сепак, неговиот резервоар за вода е мал, со капацитет од 1.4 литри.

Неспресо машините за кафе не се продаваат во Шпанија

Има и други машини за кафе Nespresso, повеќе модели со различни карактеристики. Но, во овој случај ќе направам само краток вовед, бидејќи не се достапни на шпанскиот пазар, освен ако не се увезени од странство во одредена продавница... Меѓутоа, доколку сте заинтересирани да ги набавите во странство, можете да видите што нуди секоја од нив:

 • Коцката: има дизајн кој имитира коцка, има рингла за подолго да ја одржува чашата на добра температура. Напротив, голем е, а има и резервоар за вода од само 1 литар.
 • вертуолин: дизајниран да прави големи шолји кафе, бидејќи е компатибилен со капсулите Nespresso XL. Цената не е евтина.

Зошто капсули Неспресо?

Неспресо смислил систем на капсули и направи револуција во начинот на пиење кафе. Идејата отиде подалеку од понудата на друга алтернатива на машините за кафе од други видови. Со ова тие успеваат да ги задржат клиентите, бидејќи првично немало компатибилни капсули и затоа потрошниот материјал морало да се купи од еден извор, со профитот што тоа го подразбира за брендот.

Сè започна во 1974 година, кога Франциско Или ја измислил првата автоматска машина за кафе, продавајќи во таа година првите компактни машини за кафе со една доза. Оттогаш тие еволуираа во она што се овие нови машини за кафе денес. Од друга страна, модата за капсули не беше прифатена во многу земји како Шпанија, и покрај тоа што 70% од Шпанците консумираат кафе дневно а секоја година се пијат неколку десетици тони кафе.

Резултатот е најдоброто кафе што можете да го пиете во капсули, со интензитет што другите алтернативи на пазарот не го даваат, без разлика дали се компатибилни со нивните машини или не.

Наместо тоа, Nespresso промени сè кога Џорџ Клуни глумеше во познатата реклама на ТВ. Ексклузивен производ на кој се залагаше фирмата и кој во голема мера ја олесни работата набрзина испиј добро кафе кога се сака. Иако идејата изгледаше сосема луда, бидејќи во голема мера ја помножи цената на пиењето кафе, бидејќи ако се направат сметки, во некои случаи килограм кафе би чинел околу 75 евра. Но, корисникот го нема тоа чувство при купувањето на капсулите кои изгледаат евтини, но имаат многу мали дози.

Освен Џорџ Клуни, квалитетот и вкусот што овие Nespresso машини успеаја да ги извлечат поради нивниот професионален притисок од 19 бари го направија. многумина ќе се навлечат на оваа ексклузивна мода, но достапно за повеќе луѓе.

Други размислувања за капсулите Nespresso

Неспресо капсулите нудат едноставност, но тие се исто така многу ограничени во споредба со други како Тасимо, Долче-Густо итн. Нема да најдете чај, чоколадо и други пијалоци ладно ако купите машина Krups или De'Longhi компатибилна со Nespresso капсулите. Само кратко кафе еспресо или лунго (да се избере) во професионални машини за кафе за да го добиете најдобриот резултат благодарение на неговите 19 шипки. Можеби тоа е една од неговите слаби и силни страни во исто време.

Додека другите нудат мноштво разновидност во нивните капсули, Nespresso го претвори ограничувањето во сила, фокусирајќи се на понудата на едно од најдобрите кафиња.

Покрај тоа, првичниот инвестициски буџет е низок, бидејќи машините и покрај развивањето на тие 19 шипки се многу евтини во споредба со другите индустриски машини. За нешто повеќе од 50 или 60 евра можете да имате една од овие машини за кафе. И не мора да имате голем простор како кај другите пообемни професионални машини, бидејќи тие се многу компактни. Вклучува додатоци како еспумадор, испарувач (Aeroccino) итн., кој може да се купи одделно.

Најдобар кафемат за капсули

На пазарот има разни видови капсули со исти димензии како оригиналниот Nespresso, затоа тие се компатибилни со Nespresso машините. Тоа, за разлика од другите видови машини за кафе со капсули, ви овозможува да изберете од поголем број кафемати. Не треба да се ограничувате само на оригиналните капсули.

Така треба и вие знаејќи како да ја изберете капсулата за кафе или добавувачот што најмногу ви се допаѓа, исто како што можете да избирате помеѓу различни модели на машини за кафе Nespresso. Иако ова е нешто многу лично и е прашање на вкус, еве неколку препораки кои се најпопуларни:

оригинално неспресо

Тие се најпродавани, најпознати. Овие капсули се оригиналите и се дизајнирани од и за овој тип на машина. Кафето што го содржат внатре обично е многу интензивно, со добра арома и квалитет. неговата цена е висока, но љубителите на добро кафе имаат тенденција да ги ценат над другите капсули. Со зрна од одбрани сорти за да имате шолја варено и вкусно кафе. Тие се класифицирани по интензитет за подобро да го водат корисникот и обично ослободуваат вкусови за ограничено време.

Свеќи за кафе

ова снабдувач на кафе која е присутна во многу барови, ресторани и кафулиња, создаде и своја капсули компатибилни со Nespresso машините за кафе. А вистината е дека оние кои ги сакаат местата каде што го нудат ова кафе имаат среќа, бидејќи можат да го направат и дома. Со широк спектар на вкусови и типови за избор:

 • фер трговско еспресо: кафе за фер трговија.
 • Еспресо СупраСпарување: многу ароматичен и допир на киселост.
 • Еспресо ХармонијаВкус: голем интензитет, киселост и златна пена.
 • Супра еспресо без кофеинСпарување: многу ароматично, точка на киселост и без кофеин.
 • Еспресо импулсВкус: овошен, ароматичен и со полно тело.
 • Еспресо страстВкус: полно тело, лесна киселост, со слатки и зачинети допири.
 • Еспресо еуфоријаВкус: густ, интензивен и со примеси на чоколадо.
 • Espresso Serenity: цветен без кофеин, лесен и нежен.

L'Or

L'Or Тоа е уште еден од брендовите кои имаат најголемо влијание заедно со оригиналниот Nespresso. Тие вложија многу во публицитет во медиумите, па сигурно ги знаете од ТВ реклами. Тие бараат да понудат многу чисто кафе, со многу висок квалитет за вистинските љубители на кафе. Затоа, тоа е а одлична алтернатива на оригиналите. Можете да купите асортиман на кафе за да ги пробате сите видови, или еден од најуспешните Варијанта на оникс. Покрај тоа, тие можат да се купат во супермаркети.

Солимо

Тоа е бренд доста прифатлива, но без жртвување на квалитетот. И за многумина стана вистинско откритие. Тој е еден од најпродаваните производи на Амазон, всушност, тие се капсулите за кафе компатибилни со Nespresso од Амазон бела етикета.

Еспресо турнеја

Тоа е уште една од капсулите за кафе компатибилни со Nespresso, а и меѓу најпопуларните. Viaggio нуди различни можности, или можете да купите асортиман за да го пробате сето тоа. Всушност, тоа е добра опција, како во случајот со L'Or, па можете да пиете кафе за сите вкусови на вашето семејство и гости, и да пробате кое ви е омилено.

Дали вреди машината за кафе Nespresso?

Едно од прашањата што секогаш се поставуваат. кога ќе помислиме на ако вредат машините за кафе со капсули, секогаш треба да размислуваме за количината на кафе што пиеме дневно и колку кафе сме воопшто. Ако ја додадеме вредноста на секоја капсула како трошок на самиот лонец, точно е дека изгледаат неисплатливи. Но, вистина е и дека можеме вкусете различни видови кафе, со интензивни ароми кои ни овозможуваат да откриеме нови опции. Покрај на неверојатна удобност. Можеби поради оваа причина и поради разновидноста на цените, нејзиниот раст не запре во последните години.

Каква машина за неспресо да купите

Меѓу сите опции, има неколку клучни модели во однос на вредноста за парите. Потоа,каква кафемат да купам? Тоа ќе зависи од потребите на секој човек, како на пример дали сте повеќе црно кафе или ако пиете кафе со многу млеко и пена. Меѓу сите опции, постојат неколку клучни модели во однос на вредност за парите. Ако е првиот што ќе го купите, најдобро е да се обложите на едноставен како овој Инисиа. Ако сакате да пиете кафе со млеко, тогаш одлучете се за она кое има резервоар за млеко, како што е случајот со Латисима Еден. Бидејќи генерално, процесот на употреба е многу сличен кај сите нив. Можете да го менувате капацитетот на резервоарот, како и неговата моќност. Што ќе се одрази и на крајната цена.